Ogłoszenia

Ogłoszenia 19 marca 2022 wyświetleń: 359

III Niedziela Wielkiego Postu – 20 marca 2022 r.

 III Niedziela Wielkiego Postu – 20 marca 2022 r.

Ogłoszenia Parafialne

1. W tym tygodniu w piątek przeżywać będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. To jednocześnie w Kościele Powszechnym „Dzień świętości życia”. W tym dniu będziemy mogli włączyć się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jest to dobrowolne zobowiązanie do objęcia modlitwą życia dzieci poczętych a zagrożonych dramatem aborcji. Zachęcamy do zabrania ze sobą deklaracji, wypełnienia jej i uroczystego złożenia, które dokonamy przed łaskami słynącym obrazem MB Brzemiennej 25 marca podczas Mszy Świętej o godz. 17.30.

2. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego Ojciec Święty Franciszek dokona aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Nasza wspólnota parafialna włączy się w ten szczególny akt zawierzenia bratnich narodów i wołaniu o pokój w Europie i na świecie. Przejdziemy wraz z naszym Zbawicielem Drogą Krzyżową o godz. 17.00, po której w łączności z całym Kościołem dokonamy Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. (W Koćmierzowie podobne nabożeństwo odprawimy o godz. 15.30).

3. Dzisiaj nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną o godz. 16.30 a następnie Msza Święta.

4. W przyszły piątek o godz. 17.00 stacyjna droga krzyżowa w parafii pw. Nawrócenia Świętego Pawła Ap. w Sandomierzu.

5. Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację pomocy humanitarnej dla Ukrainy. Konwoje z najbardziej potrzebnymi produktami, za pośrednictwem Caritas Diecezji Sandomierskiej, już dotarły do potrzebujących za pośrednictwem posługujących za naszą wschodnią granicą kapłanów i sióstr zakonnych. Nie ustajemy w niesieniu dalszej pomocy. W najbliższym czasie, gdy tylko zbierzemy odpowiednią ilość towarów, przywidujemy kolejne transporty humanitarne.

6. Choć nasze oczy zwrócone są w kierunku narodu Ukraińskiego, to jednak nie możemy zapomnieć o potrzebujących, którzy od lat mieszkają blisko nas. Dlatego też, jak każdego roku, będziemy rozprowadzać baranki wielkanocne – w tym roku wykonane z białej czekolady, ku zapewne radości najmłodszych naszych domowników. Potraktujmy nabycie baranków jako jałmużnę wielkopostną. Minimalna ofiara za baranka to zaledwie 8 zł, a górną granicę ogranicza jedynie wielkość naszego serca. Zapraszamy także do tej formy złożenia jałmużny wielkopostnej. Baranki można nabyć i złożyć jałmużnę wielkopostną po każdej Mszy Świętej przy stoliku z gazetami oraz w pozostałe dni tygodnia w zakrystii.

7. Ks. dr Bartłomiej Krzos zaprasza na wykład otwarty pt. O wojnie sprawiedliwej i niesprawiedliwej. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 26 marca, o godz. 16.00 w Instytucie Teologicznym w Sandomierzu.

8. Dzisiejsza taca, jak każda w trzecią niedzielę miesiąca, przeznaczona jest na cele remontowo-inwestycyjne naszej parafii. Za złożone ofiary z serca dziękujemy.

9. Wszystkim życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli.

 

utworzono : 2022-03-19
Wszystkich rekordów:

Parafia Katedralna pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

ul. Katedralna 1 27-600 Sandomierz tel. 603 159 062 2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Liturgia:

ND 7:00; 9:00: 10:30; 12:30; 17:30,
w czasie wakacji nie ma Mszy św. o godz. 12:30

czytaj więcej...

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne