Aktualności

RSS

Planowane zadania

W dniu 17 lutego 2017 r. odbyło się zebranie członków Stowarzyszenia Przyjaciół Sandomierskiej Bazyliki  Katedralnej w celu opracowania ramowego program działalności Stowarzyszenia w bieżącym roku. Planowane inicjatywy będą miały przede wszystkim charakter kulturalno-edukacyjny, dedykowane dzieciom i młodzieży ze szkół sandomierskich. Dla uczniów szkół podstawowych zaproponowano przeprowadzenie zajęć, których efektem końcowym będzie publikacja w postaci przewodnika po katedrze dla dzieci. Natomiast młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych zostanie zaproszona do konkursu wiedzy o bazylice katedralnej. W finale laureaci będą mogli ubiegać się o tytuł Młodego Przewodnika po Katedrze.

W planach Stowarzyszenia jest również włączenie się w Europejskie Dni Dziedzictwa, zaplanowane w tym roku na 9-10 i 16-17 września, obchodzone pod hasłem: „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu” oraz przygotowanie przewodnika po katedrze, inspirowanego przewodnikami m.in. typu Pascal.

 

»
76
1
0
24 lutego 2017 »

Spotkanie Przyjaciół Sandomierskiej Bazyliki Katedralnej

W dniu 21 stycznia 2017 roku, na plebanii parafii katedralnej odbyło się spotkanie bożonarodzeniowe członków Stowarzyszenia Przyjaciół Sandomierskiej Bazyliki Katedralnej. Spotkanie zaszczycił swoją obecnością Ksiądz Biskup Krzysztof Nitkiewicz. Po połamaniu się opłatkiem i złożeniu życzeń uczestnicy, korzystając z sugestii Ksiedza Biskupa, omówili projekt działania Stowarzyszenia na przyszłość, w tym włączenie się w działalność kulturalno-edukacyjną w bazylice katedralnej na rzecz osób wykluczonych.  Postanowiono w bliskim okresie czasu zwołać zebranie robocze celem przygotowania konkretnych projektów działania.

Spotkanie upłynęło w miłej rodzinnej atmosferze.

»
34
5
0
30 stycznia 2017 »
Wszystkich rekordów: 2

Parafia Katedralna pw. Najświetszej Maryi Panny

ul. Katedralna 1 27-600 Sandomierz tel. (+48) 603 204 001 2017 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Liturgia:

ND 7:00; 9:00: 10:30; 12:00; 17:30,
w czasie wakacji nie ma Mszy św. o godz. 12:00

czytaj więcej...

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne