Aktualności

Aktualności 24 lutego 2017 wyświetleń: 1256

Planowane zadania

W dniu 17 lutego 2017 r. odbyło się zebranie członków Stowarzyszenia Przyjaciół Sandomierskiej Bazyliki  Katedralnej w celu opracowania ramowego program działalności Stowarzyszenia w bieżącym roku. Planowane inicjatywy będą miały przede wszystkim charakter kulturalno-edukacyjny, dedykowane dzieciom i młodzieży ze szkół sandomierskich. Dla uczniów szkół podstawowych zaproponowano przeprowadzenie zajęć, których efektem końcowym będzie publikacja w postaci przewodnika po katedrze dla dzieci. Natomiast młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych zostanie zaproszona do konkursu wiedzy o bazylice katedralnej. W finale laureaci będą mogli ubiegać się o tytuł Młodego Przewodnika po Katedrze.

W planach Stowarzyszenia jest również włączenie się w Europejskie Dni Dziedzictwa, zaplanowane w tym roku na 9-10 i 16-17 września, obchodzone pod hasłem: „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu” oraz przygotowanie przewodnika po katedrze, inspirowanego przewodnikami m.in. typu Pascal.

 

aktualizowano: 2017-02-25
Wszystkich rekordów:

Parafia Katedralna pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

ul. Katedralna 1 27-600 Sandomierz tel. 603 159 062 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Liturgia:

ND 7:00; 9:00: 10:30; 12:30; 17:30,
w czasie wakacji nie ma Mszy św. o godz. 12:30

czytaj więcej...

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne