Aktualności

Aktualności 11 grudnia 2019 wyświetleń: 546

Wizyta wicepremiera Piotra Glińskiego w Bazylice katedralnej

Wicepremier Piotr Gliński zapoznał się ze stanem prac renowacyjnych w Bazylice katedralnej

Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński dnia 11 grudnia odwiedził Sandomierz. Celem wizyty było podpisanie umowy o współfinansowaniu Muzeum Okręgowego w Sandomierzu przez MKiDN. Minister kultury w związku z pobytem w Sandomierzu odwiedził także Bazylikę katedralną, w której zapoznał się ze stanem realizacji projektu „Konserwacja wnętrz perły wczesnogotyckiej architektury sakralnej – Bazyliki katedralnej w Sandomierzu – etap II”, którego beneficjentem jest parafia katedralna.

Stronę kościelną w czasie wizyty wicepremiera reprezentował ks. prał. Zygmunt Gil. Proboszcz parafii katedralnej podziękował za troskę o sandomierską bazylikę katedralną, która jest niezwykle cennym zabytkiem i perłą architektury sakralnej.

Będące na ukończeniu prace konserwatorskie w sandomierskiej katedrze są realizacją projektu dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

aktualizowano: 2019-12-15
Wszystkich rekordów:

Parafia Katedralna pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

ul. Katedralna 1 27-600 Sandomierz tel. 603 159 062 2022 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Liturgia:

ND 7:00; 9:00: 10:30; 12:00; 17:30,
w czasie wakacji nie ma Mszy św. o godz. 12:00

czytaj więcej...

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne