Aktualności

Aktualności 18 maja 2014 wyświetleń: 1164

Wielka woda w Sandomierzu

Do Sandomierza dociera kulminacyjna fala powodziowa. Szczególną obawę przed powodzią przeżywają mieszkańcy wioski Koćmierzów i Zawisełcze, położone w pobliżu Sandomierza w widłach rzeki Wisły i Koprzywianki, na terenie Gminy Samborzec. W opinii mieszkańców wał na Koprzywiance przy moście w Adruszkowicach, remontowany i podwyższony przed kilkoma dniami jest rozmiękczony i może nie wytrzymać uderzenia wysokiej fali, która spodziewana jest w godzinach nocnych z niedzieli na poniedziałek - z 18 na 19 maja 2014 r.

Wójt Gminy Samborzec, w dniu 18 maja br. wydał Komunikat Alarmowy, w którym m.in. zapowiedział możliwość ewakuacji mieszkańców zagrożonych powodzią wiosek do Szkoły Podstawowej w Złotej i Zespołu Szkół w Samborcu.  

Widok na Wisłę z ul. Zamkowej. Widok na Wisłę z ul. Zamkowej.
Widok na Wisłę z ul. Krakowskiej.
Widok na Wisłę z ul. Krakowskiej.
Widok na Wisłę z ul. Krakowskiej.
Widok na Wisłę z ul. Krakowskiej.
Widok na Koprzywiankę.
Widok na Koprzywiankę.
Widok na Koprzywiankę.
Widok na Koprzywiankę.
► więcej
aktualizowano: 2014-05-21
Wszystkich rekordów:

Parafia Katedralna pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

ul. Katedralna 1 27-600 Sandomierz tel. 603 159 062 2022 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Liturgia:

ND 7:00; 9:00: 10:30; 12:00; 17:30,
w czasie wakacji nie ma Mszy św. o godz. 12:00

czytaj więcej...

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne