Aktualności

Aktualności 27 lipca 2014 wyświetleń: 1688

Poświęcenie ołtarza pw. św. Anny w Bazylice Katedralnej

W dniu 26  lipca 2014 r. w liturgiczne wspomnienie św. Joachima i św. Anny, Ksiądz Bp Krzysztof Nitkiewicz, Biskup Sandomierski dokonał poświęcenia bocznego ołtarza pw. św. Anny i Serca Pana Jezusa. W centralnej części ołtarza umieszczono obraz św. Anny z XVIII w. Obraz przedstawia św. Annę w postawie stojącej i św. Joachima trzymającego na wyciągniętych rękach małą Maryję, dokonując Jej "prezentacji". U dołu służąca przygotowuje kołyskę dla Dziecka, a obok pomaga jej służący. W górnej części obrazu aniołowie kierują wzrok na Świętych - Annę, Joachima i Maryję.

Po poświęceniu obrazu i ołtarza, konserwator Marcin Gruszczyński w krótkim słowie przedstawił zakres wykonanych prac konserwatorskich a s. Elżbieta Kowacz SNMPN postać św. Anny i bractwa z nią związane, z wyszczególnieniem Bractwa św. Anny istniejącego w kolegiacie sandomierskiej.

Poświęcenie ołtarza po zakończeniu Mszy św. Poświęcenie ołtarza po zakończeniu Mszy św.
Ołtarz boczny pw. św. Anny.
Ołtarz boczny pw. św. Anny.
Obraz św. Anny z XVIII w.
Obraz św. Anny z XVIII w.
Obraz Anioła Stróża w górnej części ołtarza.
Obraz Anioła Stróża w górnej części ołtarza.
P. Marcin Gruszczyński - omawia prace konserwatorskie.
P. Marcin Gruszczyński - omawia prace konserwatorskie.
► więcej
aktualizowano: 2014-07-27
Wszystkich rekordów:

Parafia Katedralna pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

ul. Katedralna 1 27-600 Sandomierz tel. 603 159 062 2022 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Liturgia:

ND 7:00; 9:00: 10:30; 12:00; 17:30,
w czasie wakacji nie ma Mszy św. o godz. 12:00

czytaj więcej...

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne