Aktualności

Aktualności 15 września 2019 wyświetleń: 887

„Polska pod Krzyżem” w Koćmierzowie

W święto Podwyższenia Krzyża Świętego wierni z Koćmierzowa i okolic włączyli się w ogólnopolską akcją ewangelizacyjną „Polska pod Krzyżem”

Modlitewne czuwanie „Polska pod Krzyżem” rozpoczęło się od Mszy św. sprawowanej w kaplicy w Koćmierzowie. Wspólnej modlitwie w intencji nowych powołań przewodniczył ks. Stanisław Tylus. We mszy św. uczestniczył ks. Zygmunt Gil, dziekan dekanatu Sandomierz, ks. Grzegorz Słodkowski, siostry zakonne oraz licznie zebrani parafianie i goście z okolicznych miejscowości.

We wstępie do Mszy św. główny celebrans przypomniał zebranym kilka ważnych prawd związanych z krzyżem, a także podkreślił znaczenie ogólnopolskiej modlitewnej inicjatywy.

W homilii, ks. Stanisław mówił o krzyżu wpisanym w codzienność. Podkreślił, że krzyż Chrystusa nie jest znakiem śmierci, ale Miłości poświęcającej się dla innych, potrafiającej wybaczać i pomagającej innym. Przypomniał także, że każdy chrześcijanin ma obowiązek bronić krzyża tak, jak uczył tego św. Jan Paweł II.

Po zakończonej Eucharystii odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończono odśpiewaniem Apelu Maryjnego.

Kolejnym punktem programu była droga krzyżowa. Poprowadził ją ks. Stanisław Tylus, rozważając przy kolejnych stacjach życie i nauczanie bł. ks. Antoniego Rewery. W czasie nabożeństwa wierni nieśli duży drewniany krzyż oraz trzymali w rękach zapalone świece. Droga krzyżowa zakończyła się aktem zawierzenia oraz ucałowaniem relikwii Drzewa Krzyża św.

aktualizowano: 2019-09-15
Wszystkich rekordów:

Parafia Katedralna pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

ul. Katedralna 1 27-600 Sandomierz tel. 603 159 062 2022 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Liturgia:

ND 7:00; 9:00: 10:30; 12:00; 17:30,
w czasie wakacji nie ma Mszy św. o godz. 12:00

czytaj więcej...

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne