Aktualności

Aktualności 25 czerwca 2014 wyświetleń: 1233

Pielgrzymka dziękczynna za kanonizację Papieża Polaka do Sanktuariów maryjnych

Przez cztery dni od piątku 20 czerwca do poniedziałku 23 czerwca trwało dziękczynne pielgrzymowanie legionistów i mieszkańców Sandomierza. Większość stanowili parafianie z katedry. Uczestnicy wyprawy odwiedzili Sokółkę, Wigry, Troki, Kowno i Wilno, w drodze powrotnej Augustów, Sejny, Świętą Wodę i Białystok. Punktem centralnym każdego dnia była Msza Święta, w sobotę sprawowana przed Obliczem Pani Ostrobramskiej.

Niedziela była dniem zwiedzania zabytków Wilna oraz miejsc związanych ze Świętą Siostrą Faustyną. Zarówno w miejscach Świętych jak i podczas przejazdów autokarem trwała modlitwa, dzielenie się świadectwem oraz śpiew pieśni i piosenek religijnych. Nie brakło tez czasu na śpiewanie biesiadne i na wspólną zabawę, którą prowadziła młodzież grając na gitarach.

Duchowo pielgrzymkę prowadził ks. Rafał z pomocą ks. Krzysztofa Irka. Ważnym momentem pielgrzymki był akt zawierzenia Legionu Maryi Matce Miłosierdzia.Należy tutaj wspomnieć, iż kaplica Matki Miłosierdzia w sandomierskiej katedrze jest miejscem stacyjnym legionistów z naszej diecezji, gdzie co roku 16 listopada we wspomnienie Matki Bożej Ostrobramskiej ma miejsce zawierzenie zarządów wspólnoty.

Tegoroczne wakacje będą szczególnie bogate w pielgrzymki legionistów między innym do Częstochowy, Lichenia, Zakopanego, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Łagiewnik, Miejsca Piastowego i Kałkowa.

Każda kuria legionowa organizuje także własne pielgrzymki do miejsc świętych.

aktualizowano: 2014-06-25
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: