Aktualności

Aktualności 23 stycznia 2019 wyświetleń: 220

Młodzi opanowali Panama City

Sandomierscy pielgrzymi uczestniczyli we Mszy św. otwarcia centralnych obchodów Światowych Dni Młodzieży w Panamie, teraz czekają na papieża Franciszka.

Po dniach spędzonych w diecezji Chitré nasi młodzi pielgrzymi przenieśli się do stolicy czyli Panam Citý. Tutaj gościny udzielają im rodziny z parafii św. Judy Tadeusza. Jak podkreślają młodzi, przyjęcie jest równie ciepłe i życzliwe jak w Chitré.

"Uczestniczyliśmy we Mszy św. otwierającej ŚDM. Było na niej mnóstwo młodych z całego świata. Już w pełni oddychamy atmosferą spotkania młodych. Podczas Mszy św. arcybiskup José Domingo Ulloa Mendieta powiedział, że cała Panama jest dla młodych i cieszy się, że przybyło nas tutaj tak wielu" - pisała Karolina Trębacz.

Nasi sandomierscy pielgrzymi podczas drogi na Mszę św. i wracając z niej, podróżowali środkami komunikacji miejskiej, które w pełni opanowali młodzi, śpiewając pieśni w swoich narodowych językach. Nasi młodzi zaśpiewali „Barkę”.

Wieczorem naszych pielgrzymów na rodzinne spotkanie zaprosiła rodzina, która świętowała 65. urodziny jednego z wujków. "Było to bardzo sympatyczne i pełne radości spotkanie. Mogliśmy zobaczyć, jak Panamczycy świętują urodziny. Oczywiście odśpiewaliśmy po polsku jubilatowi Sto lat i uczyliśmy ich polskiego tańca. Oczywiście i my próbowaliśmy nauczyć się kilku panamskich tańców" - dodała Maria Gorycka.

Podczas dwóch dni spędzonych w Panam City młodzi zwiedzili trochę miasto i zorientowali się, jak dotrzeć na miejsca wspólnych spotkań czy posiłków. Odwiedzili także Campus im. Jana Pawła II, gdzie w sobotę i niedziele odbędzie się czuwanie i spotkanie z papieżem Franciszkiem.

Dziś do młodych pielgrzymów dołączy Ojciec Święty, którego młodzi pielgrzymi powitają podczas przejazdu przez ulice miasta.

 

[za Gość Sandomierski]

 

aktualizowano: 2019-01-23
Wszystkich rekordów:

Parafia Katedralna pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

ul. Katedralna 1 27-600 Sandomierz tel. 603 159 062 2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Liturgia:

ND 7:00; 9:00: 10:30; 12:00; 17:30,
w czasie wakacji nie ma Mszy św. o godz. 12:00

czytaj więcej...

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne