Aktualności

Aktualności 31 sierpnia 2020 wyświetleń: 338

Maryja, Matka życia

Piękny obraz Matki Bożej Brzemiennej na filarze południowym w sandomierskiej katedrze od dwóch stuleci przyciąga cudowną mocą rodziców polecających opiece Maryi swoje dzieci, także te, które czekają na narodzenie.

 

 

W sandomierskiej katedrze od kilku miesięcy trwa modlitwa przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej Brzemiennej, który po renowacji wrócił na swoje dawne miejsce. Wielu pielgrzymów z Polski, a także spoza jej granic zanosi żarliwe modlitwy o dar potomstwa.

Obraz Matki Brzemiennej, który nabrał nowego blasku po renowacji, powinien być wymownym znakiem obrony i promocji życia dla każdego z nas. Dlatego gorąco zachęcamy wiernych do modlitwy przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej w trzech intencjach: o dar potomstwa, szczęśliwe rozwiązanie oraz o zdrowie dla jeszcze nienarodzonych dzieci lub łaskę powrotu do zdrowia dla nowonarodzonych”– mówi proboszcz parafii katedralnej, ks. prał. Zygmunt Gil.

Nabożeństwo do Matki Bożej Brzemiennej w sandomierskiej Bazylice katedralnej odprawiane jest w każdą drugą środę miesiąca. We wszystkich intencjach zapisanych na kartkach i wrzuconych do skarbony umieszczonej pod obrazem sprawowana jest Msza św. o godz. 17.30.

Cudowny obraz

Obraz Matki Bożej Brzemiennej w formie stojącego prostokąta, znajdujący się na południowym filarze nawy bocznej obok Krucyfiksu z XIV w. od dawna cieszy się opinią „łaskawego”. Namalowany na płótnie pod koniec XVIII wieku przez nieznanego autora obraz Maryi stojącej na postumencie w ujęciu en pied został oprawiony w złoconą ramę udekorowaną liśćmi.

Brzemienna Maryja ubrana w długą, białą suknię i błękitny płaszcz, z welonem na głowie stoi nieznacznie zwrócona w lewą stronę. Na tajemnicę Jej macierzyństwa wskazuje wyraźnie uwypuklony brzuch, który otula prawą ręką zgiętą w łokciu.

 

 

aktualizowano: 2020-10-05
Wszystkich rekordów:

Parafia Katedralna pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

ul. Katedralna 1 27-600 Sandomierz tel. 603 159 062 2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Liturgia:

ND 7:00; 9:00: 10:30; 12:00; 17:30,
w czasie wakacji nie ma Mszy św. o godz. 12:00

czytaj więcej...

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne