Aktualności

Aktualności 19 stycznia 2020 wyświetleń: 619

Koncert kolęd w wykonaniu chóru dziecięco-młodzieżowego

Koncert kolęd chóru dziecięco-młodzieżowego wpisał się w przeżywany jubileusz Sandomierskiego Chóru Katedralnego

W niedzielę, 19 stycznia w Bazylice Katedralnej w Sandomierzu odbył się koncert kolęd w wykonaniu chóru dziecięco-młodzieżowego, działającego przy katedrze i założonego w lutym zeszłego roku przez s. dr Mariolę Konopkę. Chór ten powstał z okazji jubileuszu 125-lecia istnienia Sandomierskiego Chóru Katedralnego i jest nawiązaniem do najwcześniejszej tradycji chóru katedralnego.

W obecnej chwili w młodszym chórze śpiewa dwadzieścia osób w wieku od III do VIII klasy szkoły podstawowej. – Powstały w lutym zeszłego roku chór dziecięco-młodzieżowy składa się z dzieci i młodzieży, pochodzących z Sandomierza i jego okolic. Ciągle liczymy na to, że poprzez swoją działalność i wykonywane koncerty przyciągnie kolejne osoby, które będą chciały swoim śpiewem chwalić Pana Boga — powiedziała s. Maria Konopka SNMPN, dyrygent chóru.

Koncert kolęd w wykonaniu chóru dziecięco-młodzieżowego poprzedziła uroczysta Msza święta o godz. 10.30, w czasie której dzieci uświetniły swoim śpiewem sprawowaną liturgię. Po Eucharystii licznie zebrana publiczność mogła wysłuchać cztery kolędy, a następnie włączyć się we wspólne kolędowanie.

aktualizowano: 2020-01-19
Wszystkich rekordów:

Parafia Katedralna pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

ul. Katedralna 1 27-600 Sandomierz tel. 603 159 062 2022 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Liturgia:

ND 7:00; 9:00: 10:30; 12:00; 17:30,
w czasie wakacji nie ma Mszy św. o godz. 12:00

czytaj więcej...

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne