Aktualności

Aktualności 3 lutego 2021 wyświetleń: 312

Kolędowanie Jezusowi

W niedzielę 31 stycznia 2021 r. w Bazylice Katedralnej Sandomierski Chór Katedralny śpiewem kolęd oddał hołd Bogu objawionemu w Dzieciątku.  Modlitwę rozpoczął Ks. Prałat Czesław Murawski Opiekun Chóru, następnie Chór Katedralny z balkonu organowego  zaśpiewał Jezusowi 16 kolęd w różnym wielogłosowym opracowaniu, oraz kilka kolęd jednogłosowych wspólnie ze zgromadzonymi w katedrze wiernymi. Śpiew kolęd przegradzały modlitewne refleksje z ojców Kościoła, z Liturgii Godzin i z Akatystu o Matce Bożej w wykonaniu Karola Chmiela.

Dyrygowała s. dr Maria Konopka, na organach akompaniował Piotr Dudek, a partie solowe wykonali Stanisław Zarobkiewicz, Karol Chmiel i Emilia Biało.

Kto wyśpiewuje uwielbienie, ten nie tylko śpiewa, ale i miłuje tego dla kogo śpiewa. W mowie pochwalnej okazuje się zewnętrzny szacunek, a w pochwalnym  śpiewie – miłosna przychylność. „ /św. Augustyn/

 

aktualizowano: 2021-02-04
Wszystkich rekordów:

Parafia Katedralna pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

ul. Katedralna 1 27-600 Sandomierz tel. 603 159 062 2022 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Liturgia:

ND 7:00; 9:00: 10:30; 12:00; 17:30,
w czasie wakacji nie ma Mszy św. o godz. 12:00

czytaj więcej...

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne