Aktualności

Aktualności 17 października 2021 wyświetleń: 411

Jezusowi przez ręce Maryi

W dniach 05.11-08.12.2021 r. w Bazylice Katedralnej w Sandomierzu odbywać się będą rekolekcje przygotowujące do zawierzenia Jezusowi w niewolę miłości przez ręce Maryi.

Program rekolekcji stworzył Święty Ludwik Maria Grignion de Montfort, który jest zawarty w jego najbardziej znanym dziele „Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny”.

Cały okres ćwiczeń duchowych jest związany z osobistą modlitwą i lekturą poszczególnych fragmentów specjalnie przygotowanej książki. Trwa on przez 33 dni zgodnie ze wskazaniami. Każdego dnia czytamy fragmenty przeznaczone do rozważenia (potrzeba przeznaczyć około 20 - 30 minut dziennie na ćwiczenia duchowe). Wiąże się to z osobistą modlitwą i lekturą poszczególnych fragmentów książki. Po 33 dniach przygotowań nastąpi uroczyste Zawierzenie Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi, które będzie miało miejsce w Bazylice Katedralnej w Sandomierzu.

Akt oddania siebie Maryi podejmowali wielcy ludzie Kościoła, m.in. św. Pius X, Benedykt XV i Pius XI, bł. Stefan kardynał Wyszyński oraz św. Jan Paweł II, który w swoim herbie umieścił zawierzenie Bogurodzicy: „Totus Tuus” - „Cały Twój”, zaczerpnięte z pism św. Ludwika de Montfort. Idea oddania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję inspirowała wielu świętych i przyjaciół Boga, m.in. św. Maksymiliana Kolbego. Również i my jesteśmy zaproszeni, by do nich dołączyć i doświadczyć niezwykłej opieki Matki Przenajświętszej, skorzystać z duchowego skarbu, przekazanego Kościołowi przez  św. Ludwika Marię. Maryja czeka właśnie na Ciebie ! Nie zmarnuj tej szansy, by przez Jej przyczynę oddać wszystko Jezusowi. Totus Tuus – cały Twój na wieki!

aktualizowano: 2021-10-17
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: