Aktualności

Aktualności 17 października 2021 wyświetleń: 748

Jezusowi przez ręce Maryi

W dniach 05.11-08.12.2022 r. w Bazylice Katedralnej w Sandomierzu odbywać się będą rekolekcje przygotowujące do zawierzenia Jezusowi w niewolę miłości przez ręce Maryi.

Podobnie jak w minionym roku, w ramach naszych Rekolekcji Adwentowych, przeprowadzimy w naszej świątyni rekolekcje przygotowujące do zawierzenia Jezusowi w niewolę miłości przez ręce Maryi. Formacja odbywać się będzie od 5 listopada do 8 grudnia. Zachęcamy na spotkanie organizacyjne 4 listopada o godz. 18.00 w bazylice katedralnej. Zapraszamy także osoby, które już przeżyły swoje zawierzenie.

Program rekolekcji stworzył Święty Ludwik Maria Grignion de Montfort, który jest zawarty w jego najbardziej znanym dziele „Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny”.

Cały okres ćwiczeń duchowych jest związany z osobistą modlitwą i lekturą poszczególnych fragmentów specjalnie przygotowanej książki. Trwa on przez 33 dni zgodnie ze wskazaniami. Każdego dnia czytamy fragmenty przeznaczone do rozważenia (potrzeba przeznaczyć około 20-30 minut dziennie na ćwiczenia duchowe). Wiąże się to z osobistą modlitwą i lekturą poszczególnych fragmentów książki. Po 33 dniach przygotowań nastąpi uroczyste Zawierzenie Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi, które będzie miało miejsce w Bazylice Katedralnej w Sandomierzu.

Akt oddania siebie Maryi podejmowali wielcy ludzie Kościoła, m.in. św. Pius X, Benedykt XV i Pius XI, bł. Stefan kardynał Wyszyński oraz św. Jan Paweł II, który w swoim herbie umieścił zawierzenie Bogurodzicy: „Totus Tuus” - „Cały Twój”, zaczerpnięte z pism św. Ludwika de Montfort. Idea oddania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję inspirowała wielu świętych i przyjaciół Boga, m.in. św. Maksymiliana Kolbego. Również i my jesteśmy zaproszeni, by do nich dołączyć i doświadczyć niezwykłej opieki Matki Przenajświętszej, skorzystać z duchowego skarbu, przekazanego Kościołowi przez  św. Ludwika Marię. Maryja czeka właśnie na Ciebie ! Nie zmarnuj tej szansy, by przez Jej przyczynę oddać wszystko Jezusowi. Totus Tuus – cały Twój na wieki!

aktualizowano: 2022-12-18
Wszystkich rekordów:

Parafia Katedralna pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

ul. Katedralna 1 27-600 Sandomierz tel. 603 159 062 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Liturgia:

ND 7:00; 9:00: 10:30; 12:30; 17:30,
w czasie wakacji nie ma Mszy św. o godz. 12:30

czytaj więcej...

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne