Aktualności

Aktualności 25 marca 2020 wyświetleń: 500

Dzień Świętości Życia – duchowa adopcja dziecka poczętego

W środę 25 marca 2020 r., w uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeżywamy w Kościele katolickim w Polsce – Dzień Świętości Życia. Jego celem jest „budzenie w sumieniach, w rodzinach, w Kościele i społeczeństwie świeckim wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i w każdej kondycji.

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego od wielu już lat jest okazją do modlitwy o poszanowanie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Tego dnia wiele osób włącza się rówież w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą.

Istotą tej adopcji jest objęcie modlitewną opieką wiadomego Bogu poczętego dziecka przed narodzeniem, którego przyjście na świat jest zagrożone z różnych przyczyn, szczególnie z powodu grzechu aborcji. Duchowa adopcja polega na codziennym odmawianiu w intencji jednego dziecka dziesiątki różańca wraz ze specjalną dodatkową modlitwą przez 9 miesięcy.

Formularz przystąpienia do duchowej adopcji można pobrać z tej strony: http://www.duchowa-adopcja.pl/dokumenty/wademekum

W duchowej adopcji dziecka poczętego i modlitwie za nie przez kolejnych dziewięć miesięcy może pomóc także aplikacja "Adoptuj Życie" Fundacji Małych Stópek.

Interaktywna aplikacja na smartfony dostępna jest w dwóch wersjach językowych: angielskiej i polskiej. Mogą z niej korzystać użytkownicy zarówno telefonów z systemem Android oraz IOS.

aktualizowano: 2020-03-25
Wszystkich rekordów:

Parafia Katedralna pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

ul. Katedralna 1 27-600 Sandomierz tel. 603 159 062 2022 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Liturgia:

ND 7:00; 9:00: 10:30; 12:00; 17:30,
w czasie wakacji nie ma Mszy św. o godz. 12:00

czytaj więcej...

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne