Aktualności

Aktualności 17 sierpnia 2019 wyświetleń: 243

Dożynkowe dziękowanie za plony

W święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - 15 sierpnia 2019 roku - w kaplicy w Koćmierzowie odbyły się tradycyjne Dożynki.

Po uroczystym wprowadzeniu wieńca dożynkowego do kaplicy rozpoczęła się Msza święta pod przewodnictwem proboszcza parafii katedralnej ks. prałata Zygmunta Gila w koncelebrze z wikariuszem ks. Stanisławem Tylusem, który wygłosił Słowo Boże. Intencjami Mszy świętej było dziękczynienie Panu Bogu za tegoroczne plony oraz prośba o Boże błogosławieństwo dla wspólnoty gromadzącej się w kaplicy w Koćmierzowie.

Starostowie Dożynek - Radny Gminy Samborzec i Sołtys wsi Koćmierzów Pan Andrzej Bryła wraz z małżonką Małgorzatą po Mszy św. przekazali wieniec dożynkowy i władzę na czas dożynek Gospodarzom Dożynek; w tym roku ten zaszczyt przyjęli mieszkańcy Koćmierzowa Pani Małgorzata Biało oraz Pan Krzysztof Kwasek obydwoje udzielający się dla wspólnoty przy kaplicy w Koćmierzowie. Wszyscy uczestnicy prowadzeni przez Gospodarzy przeszli na dalsze świętowanie na plac rekreacyjny Koćmierzowa gdzie, przy bogato zastawionych stołach i szeroko przygotowanym programie artystycznym, bawili się do późnych godzin wieczornych. Pogoda dopisała więc i frekwencja była znakomita, gdyż okoliczni mieszkańcy nauczeni doświadczeniem z poprzednich lat wiedzą, że Dożynki w Koćmierzowie to dobrze spędzony wspólnie czas. Przejawem tego były rodziny wielopokoleniowe zgromadzone, aby wspólnie biesiadować. Nie zabrakło również znakomitych gości, którzy swoją obecnością uświetnili to wydarzenie. Obecni byli m.in.: poseł na sejm Pan Andrzej Kryj, Radny Samorządu Wojewódzkiego Pan Marek Jońca, Starostwa Sandomierski Pan Marcin Piwnik, Wiceburmistrz Sandomierza Pan Paweł Niedźwiedź, Wójt Gminy Samborzec Pan Witold Surowiec oraz wielu innych. Tegoroczne Dożynki były też przypomnieniem 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej; prelekcję na ten temat wygłosił okoliczny regionalista i przewodnik Pan Andrzej Cebula. Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych uczestników, którzy wzięli udział m.in. w konkursie na temat wiedzy o drugiej wojnie światowej. Każdy, kto wziął udział w konkursie otrzymał nagrodę.

Wspólna modlitwa w kaplicy, a następnie dożynkowe świętowanie na placu rekreacyjnym pogłębiły integrację mieszkańców Koćmierzowa i okolicznych wiosek.

mp

aktualizowano: 2019-08-17
Wszystkich rekordów:

Parafia Katedralna pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

ul. Katedralna 1 27-600 Sandomierz tel. 603 159 062 2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Liturgia:

ND 7:00; 9:00: 10:30; 12:00; 17:30,
w czasie wakacji nie ma Mszy św. o godz. 12:00

czytaj więcej...

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne