Aktualności

Aktualności 21 września 2014 wyświetleń: 1508

Diecezjalne Dni Młodych w Sandomierzu

 

W ramach przeżywanych w Sandomierzu Diecezjalnych Dni Młodych, w  bazylice katedralnej w sobotnie przedpołudnie, po porannej Mszy św. i wspólnym śniadaniu przy katedrze przygotowanym przez wolontariuszy, odbyło się formacyjne spotkanie młodych ze wspólnotą brazylijską „Przymierze Miłosierdzia”. Tematem spotkania ewangelizacyjnego były słowa Chrystusa „błogosławieni ubodzy”. Rozważanie przesłania Chrystusowego przeplatane było brazylijską muzyką i tańcem. Po południu młodzi zgromadzili się na Placu Papieskim, przeżywając radosne spotkanie w tańcach integracyjnych prowadzonych przez grupy oazowe i KSM. Wieczorem na Rynku Starego Miasta młodzi głęboko przeżyli Wieczór Uwielbienia z adoracją Najświętszego Sakramentu.

Kulminacyjnym przeżyciem i zarazem zakończeniem Diecezjalnych Dni Młodych w Sandomierzu była wspólna dla wszystkich grup Msza św. na Placu Papieskim, przy Figurze św. Jana Pawła II, sprawowana pod przewodnictwem Ks. bpa Edwarda Frankowskiego.

Wolontariuszom z naszej parafii katedralnej, księżom wikariuszom – ks. Markowi i Rafałowi oraz wszystkim, którzy przyjęli młodych do swoich domów i włączyli się czynnie w przygotowanie posiłków dla goszczącej u nas młodzieży składamy serdeczne podziekowanie.

aktualizowano: 2014-09-21
Wszystkich rekordów:

Parafia Katedralna pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

ul. Katedralna 1 27-600 Sandomierz tel. 603 159 062 2022 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Liturgia:

ND 7:00; 9:00: 10:30; 12:00; 17:30,
w czasie wakacji nie ma Mszy św. o godz. 12:00

czytaj więcej...

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne