Aktualności

Aktualności 16 grudnia 2015 wyświetleń: 2022

Brama Miłosierdzia w Katedrze otwarta

Ogłoszony przez Papieża Franciszka Nadzyczajny Jubileuszowy Rok Miłosierdzia od 8 grudnia 2015 roku do 20 grudnia 2016 roku daje możliwość każdemu wiernemu uzyskania odpustu zupełnego w wyznaczonych świątyniach. W Sandomierzu można uzyskać odpust nawiedzając bazylikę katedralną i kościół Świętego Ducha, z zachowaniem warunków: sakramentalna spowiedź, Komunia św., modlitwa w intencjach Papieża i pragnienie nie popełniania grzechu, nawet lekkiego. Świątynie te są "oznaczone" symboliczną Bramą Miłosierdzia.

W niedzielę - 13 grudnia 2015 roku przede Mszą św. sprawowaną w intencji Ojczyzny i ofiar stanu wojennego Ks. Bp Edward Frankowski dokonał symbolicznego otwarcia Bramy Miłosierdzia w bazylice katedralnej. W Katedrze, w kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej jest obraz Matki Bożej Miłosierdzia (kopia Obrazu z Ostrej Bramy w Wilnie), który przywiózł do Sandomierza Bp Stefan Aleksander Zwierowicz w 1902 roku obejmując Diecezję Sandomierską.

Zachęcamy do nawiedzania bazyliki katedralnej w celu uzyskania odpustu zupełnego, który można ofiarować za siebie lub za zmarłych.

Brama Miłosierdzia w Bazylice Katedralnej Brama Miłosierdzia w Bazylice Katedralnej
Brama Miłosierdzia
Brama Miłosierdzia
Ks. Bp Edward Frankowski dokonuje otwarcia Bramy Miłosierdzia
Ks. Bp Edward Frankowski dokonuje otwarcia Bramy Miłosierdzia
Brama Miłosierdzia otwarta
Brama Miłosierdzia otwarta
Kaplica z Obrazem Matki Bożej Miłosierdszia
Kaplica z Obrazem Matki Bożej Miłosierdszia
aktualizowano: 2015-12-16
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: