Aktualności

Aktualności 9 sierpnia 2021 wyświetleń: 556

„Ave Maria - najpiękniejsze perły muzyki klasycznej”

 

W niedzielę, 8 sierpnia w Bazylice katedralnej w Sandomierzu odbył się koncert Katarzyny Zawady.

 

Koncert pt.: „Ave Maria - najpiękniejsze perły muzyki klasycznej” w wykonaniu Katarzyny Zawady i przy akompaniamencie Tomasza Ratajczaka odbył się po Mszy św. o godz. 11.30.

Podczas koncertu zabrzmiały najsłynniejsze pieśni maryjne począwszy od epoki średniowiecza po czasy współczesne wykonywane w różnych językach - włoskim, hiszpańskim, łacińskim i oczywiście w języku polskim. Były to dzieła kompozytorów wszech czasów, m.in.: F. Schuberta, J. S. Bacha, G. Cacciniego,  G. Verdiego, oraz wybitnych polskich twórców takich jak J. Maklakiewicza, M. Lorenca, czy P. Rubika. Koncert w katedrze był również okazja do zapoznania się z wybraną poezję maryjną Cypriana Kamila Norwida - wieszcza narodowego i patrona roku w 200. rocznicę urodzin poety.

Pieśni zaprezentowała Katarzyna Zawada - sopran/mezzosopran, z wykształcenia pianistka po Akademii Muzycznej w Poznaniu. Śpiewaczce towarzyszył Tomasz Ratajczak – pianista, absolwent AM we Wrocławiu i Poznaniu. Osnową koncertu było słowo Krzysztofa Zawady - konferansjera i narratora, który wprowadził widza w arkana prezentowanej muzyki klasycznej, muzyki sakralnej oraz wybrane utwory poetyckie Cypriana Kamila Norwida.

utworzono : 2021-08-09
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: