Ogłoszenia

Ogłoszenia 5 czerwca 2022 wyświetleń: 176

Zesłanie Ducha Świętego – 5 czerwca 2022 r.

Zesłanie Ducha Świętego – 5 czerwca 2022 r.

Ogłoszenia Parafialne

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła – Msze św. w katedrze o godz. 7.00 i 17.30, w Koćmierzowie o godz. 16.00, w środę wspomnienie św. Jadwigi Królowej; w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana – zachęcamy do modlitwy za kapłanów i o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne; w sobotę wspomnienie św. Barnaby Apostoła i w niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy. Przypominamy, że w uroczystość Najświętszej Trójcy kończy się czas spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej.

2. Przeżywamy dziś XV Święto Dziękczynienia pod hasłem Dziękujemy za błogosławionych kardynała Stefana Wyszyńskiego i matkę Elżbietę Różę Czacką. Jak co roku, po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

3. Przeżywamy miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Z tej racji codziennie o godz. 17.00 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i czas na osobistą adorację. Następnie o godz. 17.15 modlimy się Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a po zakończeniu adoracji sprawowana jest Msza Święta, z wyjątkiem czwartku, w którym wystawienie wraz z comiesięcznym Cibavitem będzie po Mszy Świętej o 17.30.

4. W Koćmierzowie nabożeństwa czerwcowe odprawiane są codziennie o godz. 19.00, natomiast w niedzielę przed Mszą Świętą.

5. Ministrantów i kandydatów na ministrantów zapraszamy we wtorek na godz. 18.00 do salki parafialnej.

6. Nasza parafia organizuje jednodniowy wyjazd rodzin z dziećmi do Orientarium ZOO w Łodzi. Wycieczka połączona z Mszą Świętą odbędzie się w sobotę 18 czerwca. Wstępny koszt wyjazdu to ok. 130 zł.

7. Zachęcamy gorąco do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz „Mały Gość Niedzielny”. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. rozmowę ks. Rafała Bogackiego z o. Pawłem Trzopkiem o biblijnych opisach zesłania Ducha Świętego oraz Jego działaniu w Kościele i życiu chrześcijanina. Prasa katolicka wystawiona jest na stoliku przy kropielnicy.

8. W najbliższym czasie związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Damian Wożakowski kawaler z Rzeszowa i Adrianna Gołębiowska panna z Sandomierza – zapowiedź 1; Karol Chmiel kawaler z Sandomierza i Natalia Słowik panna z Wrocławia – zapowiedź 1. Narzeczonych polecamy waszym modlitwom, a w przypadku jakichkolwiek informacji o przeszkodach prosimy o kontakt z kancelarią parafialną.

9. W minionym tygodniu odeszła do Pana nasza parafianka śp. Zofia Wójcik. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

10. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli.

aktualizowano: 2022-06-05
Wszystkich rekordów:

Parafia Katedralna pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

ul. Katedralna 1 27-600 Sandomierz tel. 603 159 062 2022 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Liturgia:

ND 7:00; 9:00: 10:30; 12:00; 17:30,
w czasie wakacji nie ma Mszy św. o godz. 12:00

czytaj więcej...

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne