Ogłoszenia

Ogłoszenia 10 października 2021 wyświetleń: 243

XXVIII Niedziela Zwykła – 10 października 2021 r.

XXVIII Niedziela Zwykła – 10 października 2021 r.

Ogłoszenia Parafialne

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę bł. Honorata Koźmińskiego; w piątek św. Teresę z Avila; w sobotę św. Jadwigę Śląską.

2. W dniu dzisiejszym obchodzimy główne uroczystości odpustowe ku czci bł. Wincentego Kadłubka. Procesja z relikwiami Błogosławionego wyjdzie o godz. 10.00 z kościoła seminaryjnego, przejście ulicami Starego Miasta, a o godz. 10.30 uroczysta Msza Święta odpustowa w Bazylice Katedralnej. Z tej racji w dniu dzisiejszym nie będzie Mszy Świętej o godz. 12.00.

3. Dzień imienin bpa Edwarda Frankowskiego przypada w środę 13 października. Mszę Świętą w intencji solenizanta sprawować będziemy o godz. 17.30. Zachęcamy do modlitwy w intencji Biskupa Seniora.

4. Bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Czas poświęcony spotkaniu z Panem Jezusem i Jego Matką, zawsze wraca do nas obficie wzbogacony łaskami.

5. Kandydatów na ministrantów zapraszamy we wtorek na godz. 16.00 do Koćmierzowa. Natomiast ministrantów, także we wtorek na godz. 18.00 do Salki katechetycznej na plebanii.

6. Spotkanie dla uczniów klas 6, rozpoczynających przygotowanie do bierzmowania odbędzie się na Salce katechetycznej w przyszłą niedzielę, tj. 17 października, o godz. 16.00

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze "Gościa Niedzielnego" przeczytamy m.in. o obchodzonym 15 października Dniu Dziecka Utraconego oraz o rozpoczynającym się w Rzymie Synodzie Biskupów. W "Niedzieli" przeczytamy m.in. artykuł pt. "Czy Różaniec zbawia?", który podejmuje temat mocy modlitwy różańcowej. Gazety dostępne w punkcie przy wyjściu z Katedry

8. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej zbieramy ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Natomiast w przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca, taca przeznaczona będzie na potrzeby inwestycyjne Parafii.

9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego przeżywania niedzieli.

aktualizowano: 2021-10-10
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: