Ogłoszenia

Ogłoszenia 3 października 2021 wyświetleń: 348

XXVII Niedziela Zwykła – 3 października 2021 r.

XXVII Niedziela Zwykła – 3 października 2021 r.

Ogłoszenia Parafialne

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek: św. Franciszka z Asyżu; we wtorek: św. Faustynę Kowalską; we czwartek: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej; w sobotę bł. Wincentego Kadłubka, patrona diecezji i miasta Sandomierza.

2. W Najbliższą niedzielę, 10 października, przeżywać będziemy odpust ku czci bł. Wincentego Kadłubka. Uroczystości odpustowe rozpoczniemy procesją z relikwiami Błogosławionego. Wyjście o godz. 10.00 z Kościoła Seminaryjnego i procesja ulicami Starego Miasta, o godz. 10.30 uroczysta Msza Święta odpustowa w Bazylice Katedralnej. Prosimy, aby wszyscy, którzy w minionych latach uświetniali naszą uroczystość, również w tym roku życzliwie się zaangażowali.

3. Bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych w miesiącu październiku. Nabożeństwo różańcowe w bazylice katedralnej odprawiane jest codziennie o godz. 17.00; w Koćmierzowie - 18.30. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Czas poświęcony spotkaniu z Panem Jezusem i Jego Matką, zawsze wraca do nas obficie wzbogacony łaskami.

4. Coroczna Msza Święta przy figurze Błogosławionego Wincentego w Andruszkowicach, dzisiaj o godz. 14.00

5. Kandydatów na ministrantów zapraszamy we wtorek na godz. 16.00 do Koćmierzowa. Natomiast ministrantów, także we wtorek na godz. 18.00 do Salki katechetycznej na plebanii.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze "Gościa Niedzielnego" obszerny artykuł o uroczystościach odpustowych bł. Wincentego w naszej Parafii i mieście Sandomierzu. W "Niedzieli" artykuł o roli kierownika duchowego oraz o odbywającej się wizycie biskupów polskich w Watykanie.

7. W przyszłą niedzielę, 10 października zbiórka do puszek na Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia" promującą rozwój zdolnej młodzieży z mniej zamożnych rodzin w zdobywaniu edukacji i rozwojowi ich talentów.  

8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego przeżywania niedzieli

utworzono : 2021-10-03
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: