Ogłoszenia

Ogłoszenia 17 października 2021 wyświetleń: 289

XXIX Niedziela Zwykła – 17 października 2021 r.

XIX Niedziela Zwykła – 17 października 2021 r.

Ogłoszenia Parafialne

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek Święto Św. Łukasza Ewangelisty - Święto patronalne Służby Zdrowia; w środę wspomnienie Św. Jana Kantego; w piątek rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Sandomierzu (w związku z tym wspomnienie Św. Jana Pawła II jest przeniesione na 25 października).

2. Spotkanie dla uczniów klas 6, rozpoczynających przygotowanie do bierzmowania odbędzie się na Salce katechetycznej w dniu dzisiejszym, tj. 17 października, o godz. 16.00. Klasy 7 w środę: dziewczęta o 16.30, chłopcy 18.00. Klasy 8 w przyszłą niedzielę: dziewczęta 16.00, chłopcy o18.00

3. Kandydatów na ministrantów zapraszamy we wtorek na godz. 16.00 do Koćmierzowa. Natomiast ministrantów, także we wtorek na godz. 18.00 przy plebanii katedralnej.

4. Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w środę, 20 października. Zapraszamy rodziców i dzieci na różaniec, Mszę św. oraz spotkanie po wspólnej modlitwie.

5. Jedną z form pomocy zmarłym, jest praktykowana od wieków modlitwa wspólnotowa, zwana wypominkami, która skutecznie pomaga skrócić męki czyśćcowe.
Kartki, na których wypisujemy zmarłych można zabrać z kościoła lub z kancelarii. Kartki z wypominkami prosimy przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

6. Po Mszach św., w zakrystii można już zamawiać i rezerwować intencje mszalne na przyszły rok. Doświadczenie pokazuje, że dobrze jest uczynić to z pewnym wyprzedzeniem zwłaszcza, jeśli planujemy modlitwę związaną z urodzinami, imieninami, jubileuszami małżeńskimi, czy też w rocznice śmierci bliskich.

7. W dniach 05.11-08.12.2021r. w Bazylice Katedralnej w Sandomierzu odbywać się będą rekolekcje dla chętnych z Sandomierza i okolic, przygotowujące do zawierzenia Jezusowi w niewolę miłości przez ręce Maryi. Rekolekcje te stanowić będą także przygotowanie naszej Parafii na czas Adwentu i Bożego Narodzenia. Szczegóły znajdziemy na plakacie oraz u Ks. Konrada. Serdecznie zapraszamy do tego wyjątkowego spotkania z Maryją i Jezusem w naszej parafii.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze "Gościa Niedzielnego" przeczytamy m.in. o 50. rocznicy beatyfikacji o. Maksymiliana Kolbe oraz o wyjeździe uczniów Szkoły Podstawowej z Zawierzbia do Hiszpanii. W "Niedzieli" przeczytamy m.in. o zaangażowaniu ludzi świeckich w głoszenie Ewangelii. Gazety dostępne są w punkcie przy bocznym wyjściu z Katedry.

9. Dzisiejsza taca, trzecia miesiąca, przeznaczona jest na cele inwestycyjne naszej Parafii. W przyszłą niedzielę zbierać będziemy ofiary do puszek jako pomoc jesienną dla WSD w Sandomierzu.

10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego przeżywania niedzieli.

aktualizowano: 2021-10-17
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: