Ogłoszenia

Ogłoszenia 12 września 2021 wyświetleń: 285

XXIV Niedziela Zwykła – 12 września 2021 r.

XXIV Niedziela Zwykła – 12 września 2021 r.

 Ogłoszenia Parafialne

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w poniedziałek św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;

- we wtorek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego;

- we środę wspomnienie NMP Bolesnej

- we czwartek wspomnienie św. Męczenników Korneliusza i Cypriana;

- w sobotę Święto św. Stanisława Kostki – patrona Polski

 2. W dniu dzisiejszym do chwały ołtarzy wyniesieni zostaną Słudzy Boży kardynał Stefan Wyszyński oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej. Zachęcamy do śledzenia transmisji tej uroczystości oraz do wyrażenia wdzięczności w modlitwach indywidualnych za dar życia i posługi nowych błogosławionych Kościoła polskiego.

 3. Spotkanie ministrantów odbędzie się we wtorek o godz. 16.00 w salce parafialnej. Zapraszamy na spotkanie także nowych kandydatów z klas 4 i 5.

 4. Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się w środę, 15 września po Mszy św. wieczornej.

 5. Parafialny zespół Caritas będzie wydawał żywność 16 września, tj. czwartek, o godz. 15.30. Prosimy o zgłaszanie się osób objętych programem pomocowym.

 6. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” znajdziemy m.in. artykuł pt. „Prymas w czasach popkultury”, co kard. Wyszyński miałby dzisiaj do powiedzenia Narodowi i Kościołowi w Polsce; „Uzdrowiona przez matkę Czacką”, historia uzdrowienia Karoliny Gawrych”; a także artykuł „Wejdą, nie wejdą” opisujący wojnę hybrydową.

7. W punkcie informacyjnym można także zakupić materiały przygotowujące do beatyfikacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia, a w nich specjalny numer „Gościa Niedzielnego”, w całości poświęcony dzisiejszym nowym błogosławionym.

8. Sprawy dotyczące bieżącego funkcjonowania Parafii:

- proszę o kontakt z Proboszczem poszczególnych odpowiedzialnych za Ruchy i Stowarzyszenia działające na terenie naszej Parafii w celu ustalenia zasad działania na rozpoczęty rok pastoralny

- od następnej niedzieli, w każdą trzecią niedzielę miesiąca, taca przeznaczona będzie na cele inwestycyjne naszej Parafii.

9. Ojciec Grzegorz Kasprzycki, misjonarz w Papui Nowej Gwinei, serdecznie dziękuje za ofiary jakie zebrał w naszej Wspólnocie w wysokości: 2 390 zł, 20 $ oraz 5 Euro.

10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego przeżywania niedzieli.

utworzono : 2021-09-12
Wszystkich rekordów:

Parafia Katedralna pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

ul. Katedralna 1 27-600 Sandomierz tel. 603 159 062 2022 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Liturgia:

ND 7:00; 9:00: 10:30; 12:00; 17:30,
w czasie wakacji nie ma Mszy św. o godz. 12:00

czytaj więcej...

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne