Ogłoszenia

Ogłoszenia 5 września 2020 wyświetleń: 184

XXIII Niedziela Zwykła - 06.09.2020

Ogłoszenia Parafialne

1. We wtorek, 8 września br. wypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień odpustu parafialnego. Msze św. zostaną odprawione o godz. 7.00, 10.00 i suma odpustowa o 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. Decyzją Księdza Biskupa z naszej parafii odszedł wikariusz ks. Stanisław Tylus, który został zamianowany dyrektorem administracyjnym Wyższego Seminarium Duchownego. Dziękujemy Mu za posługę duszpasterską wśród nas. Na jego miejsce został mianowany nowy wikariusz ks. Konrad Fedorowski. Witamy Go bardzo serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej i życzymy błogosławieństwa Bożego w pracy duszpasterskiej.

3. W czwartek, o godz. 17.30, jako drugi czwartek miesiąca  – CIBAVIT – Msza św. o  Najświętszym Sakramencie z modlitwą o powołania, w intencji Ojczyzny i Miasta Sandomierza. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W poniedziałek wyruszy XVII Piesza Pielgrzymka z Sandomierza do Sulisławic. Msza św. z udziałem pielgrzymów zostanie odprawiona w Bazylice Katedralnej o godz. 7.30. Po Mszy św. pielgrzymi wyruszą do Sulisławic. O godz. 18.00 w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej zostanie odprawiona uroczysta Msza św., a po niej procesja różańcowa i apel Maryjny o godz. 20.30. Zapisy od godz. 7.00 przy Katedrze i na trasie. Zapraszamy na pielgrzymi szlak z zachowaniem obowiązujących przepisów dotyczących ochrony przed koronawirusem.

5. Parafialny Zespół Caritas informuje, że będą dary żywnościowe na rok 2020-2021. W celu uzyskania pomocy żywnościowej należy się zgłosić z dowodem osobistym i dokumentem o dochodowości rodziny do Opieki Społecznej w Sandomierzu lub Samborcu po odpowiednie skierowanie. Nasi parafianie składają skierowanie do końca września br. w kancelarii parafii katedralnej lub u członków  Zespołu Caritas.

6. Obraz Matki Brzemiennej, który nabrał nowego blasku po renowacji, powinien być wymownym znakiem obrony i promocji życia dla każdego z nas. Dlatego gorąco zachęcamy wiernych do modlitwy przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej w trzech intencjach: o dar potomstwa, szczęśliwe rozwiązanie oraz o zdrowie dla jeszcze nienarodzonych dzieci lub łaskę powrotu do zdrowia dla nowonarodzonych. Nabożeństwo do Matki Bożej Brzemiennej odprawiane jest w każdą drugą środę miesiąca. We wszystkich intencjach zapisanych na kartkach i wrzuconych do skarbony umieszczonej pod obrazem sprawowana jest Msza św. o godz. 17.30.

7. Urząd Statystyczny w Kielcach informuje, że od 1 września do 30 listopada br. na terenie całego kraju jest przeprowadzany Powszechny Spis Rolny. Każdy użytkownik gospodarstwa rolnego powinien spisać się w internetowej aplikacji na stronie spisrolny.gov.pl. Jest to podstawowy kanał przekazywania informacji. Osoby, które nie posiadają dostępu do Internetu mogą się spisać urzędach gmin. Dodatkowo w trakcie trwania spisu będą wywiady telefoniczne i bezpośrednie. Należy również pamiętać, że codziennie w godzinach 8.00 – 20.00 pod numerem infolinii 22 279 99 99 można potwierdzić tożsamość rachmistrzów spisowych.

aktualizowano: 2020-09-07
Wszystkich rekordów:

Parafia Katedralna pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

ul. Katedralna 1 27-600 Sandomierz tel. 603 159 062 2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Liturgia:

ND 7:00; 9:00: 10:30; 12:00; 17:30,
w czasie wakacji nie ma Mszy św. o godz. 12:00

czytaj więcej...

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne