Ogłoszenia

Ogłoszenia 2 września 2023 wyświetleń: 298

XXII Niedziela Zwykła – 3 września 2023 r.

XXII Niedziela Zwykła –  3 września 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne

 

 1. W poniedziałek dzieci i młodzież rozpocznie nowy rok szkolny. Msze Święte w Koćmierzowie o godz. 8.00, w katedrze o godz. 8.00 – Katolicka Szkoła Podstawowa i Liceum im. Św. Jadwigi Królowej, o 9.00 – Collegium Gostomianum.
 2. W najbliższy piątek, 8 września, Uroczystość Narodzenia NMP. Jest to dzień odpustu parafialnego w naszym kościele. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i o godz. 17.30 – na zakończenie Mszy Świętej wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczyste odśpiewanie hymnu Ciebie Boga Wysławiamy. W tym dniu każdy, kto nawiedzi naszą świątynię, będzie w stanie łaski uświęcającej, przyjmie Komunię Świętą wyrzekając się przywiązania do grzechu oraz pomodli się w intencjach Ojca Świętego może otrzymać dar odpustu zupełnego, który może ofiarować za siebie lub za zmarłych.
 3. Zapraszamy do udziału w XX Pieszej Pielgrzymce z Sandomierza do Sulisławic, która wyruszy z bazyliki katedralnej w dniu 7 września o godz. 7.30.
 4. Zapraszamy na powakacyjne spotkanie ministrantów, które odbędzie się we wtorek, rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 17.30, a po niej spotkanie w salce przy plebanii.  Zapraszamy chłopców ze szkoły podstawowej (począwszy już od klasy trzeciej), którzy zechcieliby dołączyć do grona ministrantów. Być ministrantem to nie tylko obowiązek, ale i radość służenia Bogu, Kościołowi i ludziom. Prosimy rodziców, aby zachęcili swoich synów do służby przy ołtarzu. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby spróbować służby przy ołtarzu, prosimy o zgłaszanie się w zakrystii po każdej Mszy św. lub na najbliższej zbiórce ministrantów.
 5. Nabożeństwo w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli w kaplicy w Koćmierzowie w każdą środę o godz. 18.30.
 6. Jest jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Szczegółowe informacje udzielamy w Zakrystii.   
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz Niedziela są dostępne przy bocznym wyjściu z kościoła.
 8. Diecezjalne Studium Życia Rodziny w Sandomierzu zaprasza kandydatów na nowy rok akademicki 2023/2024. Słuchaczami Studium mogą być wszyscy, którzy chcą zgłębić zagadnienia związane z rodziną.
 9. W związku ze zbliżającymi się Misjami Świętymi w naszej parafii, zapraszam Radę Parafialną oraz Radę Duszpasterską na krótkie spotkanie jutro, tj. poniedziałek, po Mszy Świętej wieczornej (godz. 18.00) w salce parafialnej. Także Słowo Boże w przyszłą niedzielę będzie poświęcone przygotowaniom do tego czasu szczególnej łaski jakimi są Misje Święte.
 10. W ramach obchodów diecezjalnych jubileuszu 800-lecia śmierci bł. Wincentego Kadłubka, w naszej świątyni odbędzie się wyjątkowy koncert w wykonaniu artystów z Francji i Polski, którzy zaprezentują Ortus de Polonia Mikołaja Zieleńskiego. Zapraszamy na to szczególne wydarzenie w życiu naszego miasta i naszej świątyni w środę o godz. 18.30.
 11. Wszystkim parafianom i przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Boskiej Częstochowskiej.
aktualizowano: 2023-09-02
Wszystkich rekordów:

Parafia Katedralna pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

ul. Katedralna 1 27-600 Sandomierz tel. 603 159 062 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Liturgia:

ND 7:00; 9:00: 10:30; 12:30; 17:30,
w czasie wakacji nie ma Mszy św. o godz. 12:30

czytaj więcej...

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne