Ogłoszenia

Ogłoszenia 5 sierpnia 2023 wyświetleń: 240

XVIII Niedziela Zwykła – Święto Przemienia Pańskiego – 6 sierpnia 2023 r.

XVIII Niedziela Zwykła – Święto Przemienia Pańskiego6 sierpnia 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne

1. Trwa miesiąc modlitw o trzeźwość Polaków. Zachęcamy do modlitwy i okresowej abstynencji w intencji wszystkich uzależnionych od alkoholu, narkotyków i innych używek. Naszymi modlitwami ogarniamy również wszystkich pielgrzymujących do sanktuariów Maryjnych, a szczególnie pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek św. Dominika, w środę  św. Teresę Benedyktę od Krzyża, w czwartek św. Wawrzyńca, w piątek św. Klarę.

3. Zapraszamy na nabożeństwo w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli do kaplicy w Koćmierzowie w środę o godz. 18.30.

4. W przyszłą niedzielę w Koćmierzowie odbędą się doroczne uroczystości dożynkowe. Rozpoczną się one Mszą Świętą o godz. 13.00. Z tej racji nie będzie Mszy Świętej o godz. 8.00.

5. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w organizację poczęstunku dla pielgrzymów z Janowa Lubelskiego zmierzających na Jasną Górę. Słowa wdzięczności kierujemy do ofiarodawców, którzy wsparli organizację tego wydarzenia finansowo oraz przez ofiarowane produkty spożywcze. Szczególne słowa uznania i wdzięczności kierujemy do każdego, kto osobiście włączył się w przygotowanie i wydawanie poczęstunku. Dziękujemy za to czytelne świadectwo chrześcijańskiego wsparcia naszych braci i sióstr z pielgrzymiego szlaku.

6. Zachęcamy do uczestnictwa w uroczystościach beatyfikacyjnych rodziny Ulmów w Markowej w dniu 10 września br. Jest to ostatnia szansa na zgłoszenie się do uczestnictwa w tym wyjątkowym i ważnym wydarzeniu nie tylko dla Kościoła, ale także dla naszej Ojczyzny.

7. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 18-24 lutego 2024 roku. Szczegółowy plan wyjazdu jest dostępny na stronie internetowej parafii oraz na tablicy ogłoszeń. Dodatkowe informacje oraz zapisy przyjmujemy w zakrystii oraz
u kapłanów posługujących w naszej parafii.

8. Nie zapominajmy o potrzebie wartościowych treści wspierających nas w wędrówce po naszych życiowych drogach. Prasa z wartościami chrześcijańskimi i ciekawymi artykułami dostępna jest przy bocznym wyjściu z kościoła

9. Wszystkim parafianom i przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na czas nowego tygodnia.

aktualizowano: 2023-08-07
Wszystkich rekordów:

Parafia Katedralna pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

ul. Katedralna 1 27-600 Sandomierz tel. 603 159 062 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Liturgia:

ND 7:00; 9:00: 10:30; 12:30; 17:30,
w czasie wakacji nie ma Mszy św. o godz. 12:30

czytaj więcej...

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne