Ogłoszenia

Ogłoszenia 5 sierpnia 2023 wyświetleń: 119

XVII Niedziela Zwykła – 30 lipca 2023 r.

XVII Niedziela Zwykła – 30 lipca 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne

1. Przypominamy, że WSD w Sandomierzu przyjmuje zgłoszenia nowych kandydatów, którzy chcieliby rozpocząć formację i studia w sandomierskim Seminarium. Chętni mogą zgłaszać się osobiście w siedzibie Seminarium Duchownego w Sandomierzu, a także telefonicznie pod numerem 511413002, bądź mailowo: rozeznajpow@gmail.com

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek św. Ignacego z Loyoli, we wtorek św. Alfonsa Marię Liguoriego, w piątek św. Jana Marię Vianneya.

3. W tym tygodniu w Lizbonie rozpoczynają się 37. Światowe Dni Młodzieży, które potrwają do 6 sierpnia. Pamiętajmy w tych dniach o naszej młodzieży wypraszając dla niej obfite łaski u Pana Boga. Zapraszamy również młodzież z naszej parafii do udziału w Spotkaniu Młodych w Zawichoście w niedzielę 6 sierpnia. Szczegóły wyjazdu i spotkania w Zakrystii oraz u ks. Grzegorza i ks. Konrada.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź Święta pierwszopiątkowa w Koćmierzowie o godz. 15.30, a następnie Msza Święta, Katedrze o godz. 17.00, a następnie Msza Święta. W sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy Świętej o godz. 17.30.

5. Zapraszamy na nabożeństwo za Ojczyznę za wstawiennictwem Św. Andrzeja Boboli do Koćmierzowia w środę o godz. 18.30

6. Zapraszamy do udziału w 40. Pieszej Pielgrzymce Ziemi Sandomierskiej na Jasną Górę w dniach 4-12 sierpnia. Zapraszamy wszystkich, którzy nie mogą wziąć udziału w pełnym wymiarze pielgrzymki na Jasną Górę do wzięcia udziału w „Pielgrzymce Jednodniowej” w dn. 8.08.2023 r. Pielgrzymi mają możliwość dołączenia do grup, uczestniczenia we Mszy Świętej i pokonania kilku odcinków pątniczej trasy a następnie dojazd na Jasną Górę i udział w Apelu Jasnogórskim. Koszt: 30 zł + transport.

7. Dnia 4 sierpnia będziemy gościć w naszej parafii XXXIX Sandomierską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Tradycyjnie chcemy podjąć pielgrzymów śniadaniem pod katedrą oraz kawą w Koćmierzowie. Prosimy osoby chętne o przyjście na godzinę 7.30 „ze swoją deską do krojenia i nożem”, aby móc przygotować kanapki dla pielgrzymów. Przy kaplicy, jak w poprzednich latach, prosimy o podjęcie pielgrzymów kawą i ciastkiem, dlatego chętnych zapraszamy na godz. 10.00, by przygotować poczęstunek. Na pokrycie kosztów przyjęcia pielgrzymów, członkowie Rady Parafialnej i Caritas Parafialnego zbierać będą ofiary do puszek po każdej Mszy Świętej.

8. Zachęcamy do uczestnictwa w uroczystościach beatyfikacyjnych rodziny Ulmów w Markowej w dniu 10 września br. Zapisy do jutra  w zakrystii.

9. Zachęcamy, aby przy okazji naszych wędrówek wakacyjnych nie omijać napotkanych świątyń. Jednocześnie prosimy w czasie ich zwiedzania o godne zachowanie, powagę i należytą część oddaną Panu Bogu.

10. Nie zapominajmy o potrzebie wartościowych treści wspierających nas w wędrówce po naszych życiowych drogach. Prasa z wartościami chrześcijańskimi i ciekawymi artykułami dostępna jest przy bocznym wyjściu z kościoła

11. W trzecią niedzielę lipca, na potrzeby gospodarcze naszej parafii, zebraliśmy kwotę 2 710 zł (w tym w Koćmierzowie 220 zł). Za złożone dziękujemy. Bóg Zapłać.

12. Wszystkim parafianom i przybyłym gościom życzymy pogody ducha i Bożego błogosławieństwa.

utworzono : 2023-08-05
Wszystkich rekordów:

Parafia Katedralna pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

ul. Katedralna 1 27-600 Sandomierz tel. 603 159 062 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Liturgia:

ND 7:00; 9:00: 10:30; 12:30; 17:30,
w czasie wakacji nie ma Mszy św. o godz. 12:30

czytaj więcej...

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne