Ogłoszenia

Ogłoszenia 26 lipca 2023 wyświetleń: 117

XVI Niedziela Zwykła – 23 lipca 2023 r.

XVI Niedziela Zwykła – 23 lipca 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne

1. Przypominamy, że WSD w Sandomierzu przyjmuje zgłoszenia nowych kandydatów, którzy chcieliby rozpocząć formację i studia w sandomierskim Seminarium. Chętni mogą zgłaszać się osobiście w siedzibie Seminarium Duchownego w Sandomierzu, a także telefonicznie pod numerem 511413002, bądź mailowo: rozeznajpow@gmail.com

2. Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka przeżywamy dzisiaj III Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Pamiętajmy o  naszych bliskich seniorach w modlitwie, wspólnej rozmowie i czasie poświęconym na spotkanie.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy w poniedziałek św. Kingi, we wtorek Św. Jakuba Ap. i św. Krzysztofa, w środę św. Joachima i Anny – Rodziców NMP, w sobotę św. Marty, Marii i Łazarza.

4. We wtorek przypada dzień imienin Biskupa Sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza. Zapraszamy na Mszę Świętą w intencji solenizanta o godz. 17.30.

5. Zapraszamy do udziału w 40. Pieszej Pielgrzymce Ziemi Sandomierskiej na Jasną Górę w dniach 4-12 sierpnia. Jak co roku nasza parafia będzie gościła grupę pielgrzymów z Janowa Lubelskiego, dlatego w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy Świętej, będziemy zbierali ofiary do puszek na organizację śniadania przy katedrze i kawę przy kaplicy w Koćmierzowie. Proszę osoby z Parafialnego Caritas oraz z Rady Parafialnej o pomoc w organizacji kwesty.

6. Zachęcamy do uczestnictwa w uroczystościach beatyfikacyjnych rodziny Ulmów w Markowej w dniu 10 września br. Zapisy do niedzieli, 30 lipca, w zakrystii.

7. Zachęcamy, aby przy okazji naszych wędrówek wakacyjnych nie omijać napotkanych świątyń. Jednocześnie prosimy w czasie ich zwiedzania o godne zachowanie, powagę i należytą cześć oddaną Panu Bogu.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli.

9. Jak zapowiadaliśmy w minioną niedzielę, z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców, po każdej Mszy Świętej pobłogosławimy pojazdy  i wszystkich kierowców. Przy tej okazji będziemy zbierać ofiary do puszek, które przeznaczymy na wsparcie dla misjonarzy i misjonarki posługujących w najdalszych krańcach świata. Za złożone ofiary, w imieniu misjonarzy, składamy słowa wdzięczności: Bóg Zapłać.

10. Wszystkim parafianom i przybyłym gościom życzymy pogody ducha i Bożego błogosławieństwa.

utworzono : 2023-07-26
Wszystkich rekordów:

Parafia Katedralna pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

ul. Katedralna 1 27-600 Sandomierz tel. 603 159 062 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Liturgia:

ND 7:00; 9:00: 10:30; 12:30; 17:30,
w czasie wakacji nie ma Mszy św. o godz. 12:30

czytaj więcej...

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne