Ogłoszenia

Ogłoszenia 15 lipca 2023 wyświetleń: 227

XV Niedziela Zwykła – 16 lipca 2023 r.

XV Niedziela Zwykła – 16 lipca 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne

1. Przypominamy, że WSD w Sandomierzu przyjmuje zgłoszenia nowych kandydatów, którzy chcieliby rozpocząć formację i studia w sandomierskim Seminarium. Chętni mogą zgłaszać się osobiście w siedzibie Seminarium Duchownego w Sandomierzu, a także telefonicznie pod numerem 511413002, bądź mailowo: rozeznajpow@gmail.com

2. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako przygotowanie duchowe do Misji Świętych, które będziemy przeżywać przed odpustem ku czci bł. Wincentego Kadłubka. Dziękujemy ks. dr. Adamowi Kopciowi za obecność w naszej wspólnocie i wygłoszone Słowo Boże.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy w sobotę święto św. Marii Magdaleny.

4. W najbliższą niedzielę, 24 lipca, z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców, po każdej Mszy Świętej udzielimy błogosławieństwa kierowcom oraz ich pojazdom. Tradycyjnie tego dnia będziemy zbierać ofiary do puszek, które przeznaczone zostaną na wsparcie misjonarzy. Zachęcamy do włączenia się tę akcję w duchu wdzięczności za Bożą opiekę i orędownictwo św. Krzysztofa na naszych życiowych drogach.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić również III Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Zachęcamy, by w tym dniu szczególnie pamiętać o naszych seniorach przez modlitwę, odwiedziny i rozmowę. Szczególną formą pomocy może być zaproponowanie przywiezienia na niedzielną Eucharystię.

6. Zapraszamy do udziału w 40. Pieszej Pielgrzymce Ziemi Sandomierskiej na Jasną Górę w dniach 4-12 sierpnia.

7. Zachęcamy, aby przy okazji naszych wędrówek wakacyjnych nie omijać napotkanych świątyń. Jednocześnie prosimy w czasie ich zwiedzania o godne zachowanie, powagę i należytą część oddaną Panu Bogu.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli.

9. Dzisiejsza taca, jak w każdą 3 niedzielę miesiąca, przeznaczona jest na cele inwestycyjno-remontowe naszej parafii. Za złożone ofiary dziękujemy. Bóg zapłać.

10. Z radością pragniemy poinformować, że w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, bazylika katedralna uzyskała dofinansowanie w wysokości 3 430 000 zł. Środki, o które zabiegaliśmy, posłużą do prac konserwatorskich zabytków naszej świątyni: dotychczas nieudostępnianego byłego skarbca a późniejszego kapitularza katedralnego, renowacji prospektu organowego wraz z emporą chóralną  oraz, od wielu lat oczekiwany, gruntowny remont organów bazyliki. Wszystkim, którzy przyczynili się do uzyskania tego ogromnego wsparcia bezcennych zabytków naszej bazyliki katedralnej z serca składamy nasze podziękowania.

11. Wszystkim parafianom i przybyłym gościom życzymy pogody ducha i Bożego błogosławieństwa.

aktualizowano: 2023-07-15
Wszystkich rekordów:

Parafia Katedralna pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

ul. Katedralna 1 27-600 Sandomierz tel. 603 159 062 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Liturgia:

ND 7:00; 9:00: 10:30; 12:30; 17:30,
w czasie wakacji nie ma Mszy św. o godz. 12:30

czytaj więcej...

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne