Ogłoszenia

Ogłoszenia 12 sierpnia 2023 wyświetleń: 316

XIX Niedziela Zwykła – 13 sierpnia 2023 r.

XIX Niedziela Zwykła – 13 sierpnia 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek św. Maksymiliana Marię Kolbego, we wtorek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w czwartek wspomnienie św. Jacka.

2. Dnia 15 sierpnia będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione podczas każdej Mszy Świętej. Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę.

3. Kościół w Polsce ustanowił 15 sierpnia Dniem Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią. W uroczystość Wniebowzięcia NMP będziemy modlić się za poszkodowanych w Słowenii, a po Mszach Świętych odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc powodzianom.

4. Zapraszamy na nabożeństwo w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli do kaplicy w Koćmierzowie w środę o godz. 18.30.

5. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 18-24 lutego 2024 roku. Szczegółowy plan wyjazdu jest dostępny na stronie internetowej parafii oraz na tablicy ogłoszeń. Dodatkowe informacje oraz zapisy przyjmujemy w zakrystii oraz
u kapłanów posługujących w naszej parafii.

6. Nie zapominajmy o potrzebie wartościowych treści wspierających nas w wędrówce po naszych życiowych drogach. Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz Niedziela są dostępne przy bocznym wyjściu z kościoła.

7. Decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza, Ks. Grzegorz Słodkowski, po 4 latach posługi w naszej parafii, został skierowany do parafii Św. Marcina Biskupa w Połańcu. Za piękną i ofiarną pracę duszpasterską w naszej parafii składamy Księdzu Grzegorzowi serdeczne podziękowania, natomiast w nowym miejscu posługi życzymy Bożych łask i światła Ducha Świętego. Księdza Grzegorza polecimy Bożej Opaczności i podziękujemy za otrzymane przez Jego posługę dobro podczas Mszy Świętej we czwartek 17 sierpnia o godz. 17.30.

8. Za tydzień, w 3. niedzielę miesiąca, taca przeznaczona będzie na cele inwestycyjno-remontowe parafii. Za złożone ofiary z serca dziękujemy.

9. Wszystkim parafianom i przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na czas nowego tygodnia.

aktualizowano: 2023-08-12
Wszystkich rekordów:

Parafia Katedralna pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

ul. Katedralna 1 27-600 Sandomierz tel. 603 159 062 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Liturgia:

ND 7:00; 9:00: 10:30; 12:30; 17:30,
w czasie wakacji nie ma Mszy św. o godz. 12:30

czytaj więcej...

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne