Ogłoszenia

Ogłoszenia 23 maja 2020 wyświetleń: 504

VII Niedziela Wielkanocna - 24.05.2020

 Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Zamiast Mszy św. o godz. 12.00 będzie Msza św. o godz. 13.00 transmitowana  przez TVP Polonia.

2. W tym tygodniu wypadają wspomnienia: we wtorek – św. Filipa Neri, w piątek – św. Urszuli Ledóchowskiej. Za tydzień będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończącą Okres Wielkanocny.

3. W sobotę, 30 maja w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego w kaplicy w Koćmierzowie odbędzie się czuwanie modlitewne. Rozpocznie się ono o godz. 19.00 a zakończy Mszą Świętą o godzinie 21.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny w  Bazylice Katedralnej odprawiane codziennie o godz. 18.00, transmitowane są przez internet na stronie diecezjalnej. Na stronie diecezjalnej i parafialnej prezentowane są również kolejne odcinki z cyklu „Spotkanie z historią katedry”.

5. Katolicka Szkoła Podstawowa i Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Św. Jadwigi Królowej w Sandomierzu ogłaszają nabór na nowy rok szkolny. Sandomierska szkoła katolicka to miejsce wyjątkowe - przeniknięte Bożym Duchem i ideałami wyznawanymi przez świętą Patronkę - Królową Jadwigę. To miejsce zarazem nowoczesne i podążające odważnie za głosem Ewangelii we współczesnym świecie. Wiedza, mądrość, tradycja, patriotyzm i wychowanie - to wartości, które szkoła zaszczepia i które proponuje młodemu pokoleniu Polaków.  

6. Na stronie naszej diecezji oraz na kanale YouTube ukazują się propozycje katechez w następującym porządku:

     - w poniedziałki i środy: dla młodzieży szkół średnich,

     - we wtorki i piątki: dla dzieci starszych i młodzieży ze szkół podstawowych (klasy V‑VIII)

     - w czwartki i soboty: dla dzieci młodszych (przedszkole – IV klasa

7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej Maryi.

aktualizowano: 2020-05-24
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: