Ogłoszenia

Ogłoszenia 10 lutego 2024 wyświetleń: 274

VI Niedziela Zwykła – 11 lutego 2024 r.

VI Niedziela Zwykła – 11 lutego 2024 r.

Ogłoszenia Parafialne

1. W najbliższą środę wejdziemy w okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00 i 17.30; w Koćmierzowie o godz. 19.00. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Caritas Diecezji Sandomierskiej.

2. Rozpoczynamy Wielki Post. Jest to jeden z najważniejszych okresów w roku i w życiu każdego wierzącego człowieka. Dlatego nie czekajmy na ostatnią chwilę, ale odważnie wejdźmy w ten czas Bożej łaski. Tradycyjnie w tym świętym czasie pomocne będą nabożeństwa pokutne Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żali. W piątki zapraszamy na Drogi Krzyżowe: w katedrze o godz. 17.00, w Koćmierzowie godz. 15.30. Na Gorzkie żale zapraszamy w niedziele o godz. 16.30. Nauki pasyjne poprowadzi Ks. dr Michał Powęska – Rektor WSD w Sandomierzu. W tym roku, w okresie jesiennym, będziemy przeżywać renowację Misji Świętych – dlatego nie będzie tradycyjnych rekolekcji wielkopostnych. Tym mocniej zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali i wysłuchanie kazań pasyjnych będących, tak jak w minionym roku, swoistymi rekolekcjami wielkopostnymi .

3. Zapraszamy do uczestniczenia w wydarzeniach Kościoła sandomierskiego:

- Kurs przedmałżeński – w każdą niedzielę Wielkiego Postu w parafii św. Józefa o godz. 15.00

- Duszpasterstwo Kobiet Diecezji Sandomierskiej – wtorek godz. 19.00 par. św. Józefa

- Stacyjne Drogi Krzyżowe – pierwsza w drugi piątek Wielkiego Postu – szczegółowy plan podamy w następną niedzielę.

4. Zachęcamy do korzystania z katolickich środków przekazu: audycji telewizyjnych, katechez radiowych czy katolickich stron internetowych. Szczególnie w okresie Wielkiego Postu, czasu refleksji nad moralną jakością naszego życia zadbajmy, żeby nie brakło w naszych domach właściwych i wartościowych treści.

5. Dzisiejszą składkę do puszek przeznaczamy jako nasze wsparcie dla Domu Księży Emerytów w Sandomierzu. Jest to także nasz dowód wdzięczności i troski o kapłanów chorych i w podeszłym wieku. Za złożone ofiary z serca Wam dziękujemy.

6. Wszystkim parafianom i gościom życzymy bożego błogosławieństwa. Nie zapomnijmy w tym dniu także o chorych, starszych i samotnych. Telefon, krótka rozmowa, troska i uwaga okazana drugiemu – mają ogromną moc i niejednokrotnie potrafią odmienić życie drugiego człowieka

aktualizowano: 2024-02-10
Wszystkich rekordów:

Parafia Katedralna pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

ul. Katedralna 1 27-600 Sandomierz tel. 603 159 062 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Liturgia:

ND 7:00; 9:00: 10:30; 12:30; 17:30,
w czasie wakacji nie ma Mszy św. o godz. 12:30

czytaj więcej...

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne