Ogłoszenia

Ogłoszenia 21 maja 2022 wyświetleń: 168

VI Niedziela Wielkanocna – 22 maja 2022 r.

Uwaga!

W czwartek, 26 maja,

KANCELARIA PARAFIALNA BĘDZIE NIECZYNNA


VI Niedziela Wielkanocna – 22 maja 2022 r.

Ogłoszenia Parafialne

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek NMP Wspomożycielki Wiernych, we czwartek św. Filipa Neri, w przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. Od poniedziałku do środy przeżywać będziemy dni modlitw o urodzaje, tzw. Dni krzyżowe. Wielu z nas żyje z pracy na roli, uprawiamy owoce i warzywa dla siebie i bliskich. We wszystkim tym, co robimy i do czego dążymy potrzebujemy Bożego błogosławieństwa. Zapraszamy wszystkich na Msze Święte o godz. 17.30 w poniedziałek o dobre zasiewy i pogodę, we wtorek o uświęcenie naszej pracy, a w środę za głodujących i cierpiących niedostatek. Bóg jest hojnym dawcą wszystkiego dla wszystkich, a modlitwa pełna wiary i ufności najszerzej otwiera kochające serce Boga.

3. Zbiórka ministrantów we wtorek o godz. 16.00 w Koćmierzowie.

4. W czwartek 26 maja przypada Dzień Matki. Wszystkim Mamom składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożych darów, zdrowia, pokoju serca oraz opieki Najświętszej Maryi Panny na każdy dzień Waszego życia. Dziękujemy Wam za Wasze dobre, kochające serca, za miłość, uśmiech, cierpliwość i Waszą obecność w naszym życiu.

5. W piątek, podczas nabożeństw majowych, rozpoczniemy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego. Zachęcamy do licznego udziału w tym przygotowaniu do jednego z najważniejszych świąt w historii zbawienia.

6. Wspólnota Gaudete zaprasza na cykl konferencji Wiara i Rozum. Będą ona odbywać się w każdy ostatni piątek miesiąca i dotyczyć będą interesujących problemów związanych z wiarą chrześcijańską. Najbliższe spotkanie będzie poświęcone egzorcyzmom. Zapraszamy do kościoła Świętego Ducha w piątek 27 maja na godz. 19.30.

7. W najbliższą sobotę 28 maja odbędzie się kolejny Wykład Otwarty z Filozofii. Wykład zatytułowany „Dlaczego ateizm staje się modny?” w Sali Papieskiej Instytutu Teologicznego o godz. 16.00 wygłosi ks. dr Grzegorz Martyna.

8. Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka w następną niedzielę po każdej Mszy Świętej odbędzie się obrzęd indywidualnego błogosławieństwa dziecka.

9. Zapraszamy na koncert pieśni maryjnych w wykonaniu Chóru Katedralnego oraz Chórku Dziecięcego w najbliższą niedzielę 29 maja na godz. 16.30

10. Rodzicom dzieci kl. III i IV dziękujemy za porządki i piękny wystrój kościoła na uroczystość Pierwszej Komunii Świętej i rocznicy Komunii Świętej. Wyrażamy również wdzięczność rodzicom dzieci za złożone dary ołtarza w postaci 3 zielonych ornatów i ampułek mszalnych.

11. Zachęcamy gorąco do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz „Mały Gość Niedzielny”. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. o niezwykłym zjawisku poparcia Rosjan dla wojny w Ukrainie, o prawdziwych historiach ludzi, modlących się w Żywym Różańcu oraz o historii i działalności Sylwestra Bernaciaka, muzyka i kompozytora z Janowa Lubelskiego. Prasa katolicka wystawiona jest na stoliku przy kropielnicy.

12. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy dobrej i spokojnej niedzieli.

aktualizowano: 2022-05-25
Wszystkich rekordów:

Parafia Katedralna pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

ul. Katedralna 1 27-600 Sandomierz tel. 603 159 062 2022 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Liturgia:

ND 7:00; 9:00: 10:30; 12:00; 17:30,
w czasie wakacji nie ma Mszy św. o godz. 12:00

czytaj więcej...

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne