Ogłoszenia

Ogłoszenia 4 lutego 2023 wyświetleń: 124

V Niedziela zwykła – 5 lutego 2023 r.

V Niedziela zwykła – 5 lutego 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne

1. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu: w poniedziałek świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy, w piątek św. Scholastykę.

2. Dnia 11 lutego, w liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes będziemy obchodzili 31. Światowy Dzień Chorego. Diecezjalne obchody Dnia Chorego pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Nitkiewicza odbędą się w kościele Ducha Świętego w Sandomierzu. O godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza Święta, podczas której osoby starsze oraz borykające się z różnymi problemami zdrowotnymi będą mogły przyjąć sakrament chorych. Po wspólnej modlitwie odbędzie się koncert pieśni maryjnych w wykonaniu pani Barbary Pospieszalskiej.

3. Dnia 11 lutego zapraszamy także do naszej bazyliki katedralnej na Mszę Świętą o godz. 17.30, podczas której udzielimy osobom chętnym sakramentu chorych. Pragniemy przypomnieć, że określenia takie jak „ostatni sakrament” czy „ostatnie namaszczenie” są błędne. Sakrament chorych jest Bożym wsparciem dla tych, którzy pragną odzyskać zdrowie lub szukają sił, by trudy i cierpienia związane z chorobą znosić w sposób godny ucznia Chrystusa i – przez Chrystusa i z Chrystusem – uświęcać siebie i innych. Sakrament chorych jest nie tylko dla żywych, ale i dla pragnących żyć. Może go przyjąć każdy ochrzczony, niezależnie od wieku, który boryka się z chorobami na duszy i ciele. Warunkiem, jak w każdym sakramencie, jest bycie w stanie łaski uświęcającej i wiara, że Chrystus, który swoją mocą uzdrawiał wszystkich, może uzdrowić także mnie. Zachęcamy gorąco do świadomego przeżywania każdego sakramentu, jako spotkania z Miłosiernym Bogiem, który każdego człowieka podnosi, leczy i umacnia do podjęcia dalszej drogi życia.

4. W środę zapraszamy do kaplicy w Koćmierzowie na modlitwy w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 18.30.

5. W następną niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na potrzeby utrzymania Domu Księży Emerytów.

6. Zachęcamy gorąco do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny, w którym przeczytamy m.in. o różnych formach życia konsekrowanego, a także o możliwości przekazania 1,5% podatku wybranej organizacji pożytku publicznego, zamiast, jak dotychczas 1%.

7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów na nadchodzący tydzień.

aktualizowano: 2023-02-04
Wszystkich rekordów:

Parafia Katedralna pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

ul. Katedralna 1 27-600 Sandomierz tel. 603 159 062 2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Liturgia:

ND 7:00; 9:00: 10:30; 12:30; 17:30,
w czasie wakacji nie ma Mszy św. o godz. 12:30

czytaj więcej...

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne