Ogłoszenia

Ogłoszenia 28 marca 2020 wyświetleń: 444

V Niedziela Wielkiego Postu – 29 marca 2020 r.

 1. W związku z nowymi ograniczeniami, które weszły w życie od dnia 25 marca br., dotyczącymi zgromadzeń w świątyni do 5 osób, zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach wielkopostnych (Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale, Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego) w rodzinach poprzez duchową łączność ze wspólnotą Kościoła. W tym celu możemy korzystać z środków społecznego przekazu (telewizja, radio, internet). W sposób szczególny zachęcamy do korzystania z transmisji internetowych prowadzonych na stronie diecezji sandomierskiej.
   
 2. Zachęcamy także do obserwowania naszej strony parafialnej pod adresem www.sandomierz.eparafia.pl, gdzie zamieszczamy nowe regulacje.
   
 3.  Zakres dyspensy udzielonej przez Biskupa Sandomierskiego 12 marca br. od obowiązku uczestnictwa w Mszy św. niedzielnej oraz w święta nakazane został poszerzony do odwołania, dla wszystkich wiernych Diecezji Sandomierskiej oraz przebywających na jej obszarze.
   
 4. Na Msze św. w niedziele i dni powszednie zapraszamy tylko tych, którzy mają zamówioną intencję Mszy św.
   
 5. Ograniczenie do 5 osób obowiązuje także w wypadku pogrzebu. Dlatego, gdyby wypadł pogrzeb prosimy najpierw o skontaktowanie się z parafią.
   
 6. Osoby, które zechcą skorzystać ze spowiedzi wielkanocnej prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny w celu indywidualnego umówienia się na spowiedź w katedrze. Telefony podane są na stronie internetowej parafii i w gablotach.
   
 7. Od poniedziałku, 23 marca od godziny 9.00, na stronie naszej diecezji oraz na kanale YouTube  ukazują się dwie propozycje katechez w następującym porządku:
 • w poniedziałki i środy: dla młodzieży szkół średnich,
 • we wtorki i piątki: dla dzieci starszych i młodzieży ze szkół podstawowych (klasy V-VIII)
 • w czwartki i soboty: dla dzieci młodszych (przedszkole – IV klasa)

WAŻNE!

 W związku z nowymi zasadami władz państwowych i kościelnych dotyczącymi ograniczeń z powodu epidemii koronawirusa informujemy:

1. Msza św.

Liczba obecnych na Mszy św. nie może przekraczać 5 osób. Dlatego w pierwszej kolejności uczestniczyć mogą tylko ci, którzy zamówili intencję Mszy św.

2. Spowiedź  Wielkanocna.

Spowiadamy codziennie w katedrze po uprzednim umówieniu się telefonicznie.

             Ks. Zygmunt  – 603 204 001         Ks. Stanisław – 504 086 090 

             Ks. Krzysztof – 518 172 713          Ks. Grzegorz – 665 071 881

3. Posługa sakramentalna w domu.

Odwiedziny starszych i chorych z posługą sakramentalną mogą mieć miejsce tylko wtedy, gdy istnieje zagrożenie życia ludzkiego - po zgłoszeniu telefonicznym.


KOMUNIKAT

Obecna sytuacja epidemii koronawirusa i obostrzeń z nią związanych utrudniają udział w kursie przedmałżeńskim, dlatego Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Sandomierskiej organizuje dla narzeczonych, internetowe katechezy przedmałżeńskie przygotowujące do sakramentu małżeństwa.

Ta forma kursu przeznaczona jest tylko dla narzeczonych, którzy planują zawarcie Sakramentu Małżeństwa do 1 września tego roku. Zachęcamy narzeczonych do zapisów na stronie internetowej Diecezji sandomierskiej.

Kurs będzie składał się z 10 katechez multimedialnych emitowanych 2 razy w tygodniu we wtorki i piątki o godzinie 20. Pierwsza z katechez będzie zamieszczona w  piątek 3 kwietnia. Na zakończenie cyklu katechez wystawione będzie świadectwo ukończenia kursu dla narzeczonych.

 

 

 

aktualizowano: 2020-03-28
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: