Ogłoszenia

Ogłoszenia 15 maja 2022 wyświetleń: 162

V Niedziela Wielkanocna – 15 maja 2022 r.

V Niedziela Wielkanocna – 15 maja 2022 r.

Ogłoszenia Parafialne

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek Święto św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski,

2. Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 dzieci z klas czwartych naszej parafii przeżywać będą pierwszą rocznicę przyjęcia Komunii Świętej.

3. Przez cały miesiąc trwają nabożeństwa majowe. Zachęcamy do uczestniczenia w katedrze codziennie po Mszy Świętej wieczornej. W Koćmierzowie nabożeństwa majowe w niedziele przed Mszą Świętą, a w pozostałe dni o godz. 19.00.

4. Kandydatów do bierzmowania z klas 6 zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 16.30, z klas 7 we wtorek o godz. 16.30.

5. Zbiórka ministrantów we wtorek o godz. 18.15 na salce parafialnej.

6. W kaplicy MB Ostrobramskiej znajduje się nowy, zamykany konfesjonał. Zapewnia on większy komfort osobom przystępującym do Sakramentu Pokuty. Powstał on głównie na prośbę wielu z Was. Koszt konfesjonału wyniósł 11 500 zł. Każdy, kto chce mieć swój udział w tym dziele, może to uczynić poprzez ofiarę umieszczoną w kopercie i złożoną podczas dowolnej Mszy Świętej niedzielnej. Na ten cel przeznaczona jest także dzisiejsza taca inwestycyjna.

7. Nasza parafia przekazała paczki żywnościowe dla 3 ukraińskich rodzin zamieszkujących tereny dotknięte wojną. Jedną paczkę ufundowała wspólnota Legionu Maryi, dwie to dar kapłanów posługujących w parafii. Wspólnocie Legionu Maryi dziękujemy za ich otwartość i modlitwy jakie zanosi za nas wszystkich przez wstawiennictwo naszej Matki i Królowej.

8. Dzisiejsza zbiórka do puszek przeznaczona jest na Instytut Teologiczny w Sandomierzu.

9. Dziękując Panu Bogu za dar Komunii Świętej, dzieci klas trzecich wraz z rodzicami udają się w pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Janowie Lubelskim oraz do Zamościa w dniu 24 maja, tj. wtorek. Na pielgrzymkę zapraszamy również chętnych parafian. Prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.

10. W każdą sobotę, Msza Święta wieczorna odprawiana jest w naszym kościele według formularza niedzielnego. Zapraszamy szczególnie osoby, które z różnych względów nie będą mogły uczestniczyć w Mszach Świętych sprawowanych w niedzielę. Przypominamy, że zgodnie z tradycją Kościoła, Msza Święta sprawowana po wieczornych nieszporach dnia poprzedzającego niedzielę i uroczystości jest już uważana za Msze świętą z uroczystości.

11. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy dobrej i spokojnej niedzieli.

utworzono : 2022-05-15
Wszystkich rekordów:

Parafia Katedralna pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

ul. Katedralna 1 27-600 Sandomierz tel. 603 159 062 2022 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Liturgia:

ND 7:00; 9:00: 10:30; 12:00; 17:30,
w czasie wakacji nie ma Mszy św. o godz. 12:00

czytaj więcej...

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne