Ogłoszenia

Ogłoszenia 30 maja 2020 wyświetleń: 454

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 31.05.2020

Ogłoszenia Parafialne

1. W tym tygodniu wypada: w poniedziałek – święto Najśw. Maryi Panny, Matki Kościoła – Msze św. w katedrze o godz. 7.00, 9.00 i 17.30, w Koćmierzowie o godz. 19.00, we wtorek wspomnienie bł. męczenników Sadoka i Towarzyszy, w środę – wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i towarzyszy, w czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek – wspomnienie  św. Bonifacego b.m. i w niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy. Przypominamy, że w uroczystość Najświętszej Trójcy kończy się czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.

2. Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa będą codziennie po Mszy św. wieczornej o 17.30.

3. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I piątek spowiedź w katedrze od godz. 17.00, w Koćmierzowie Msza św. o godz. 16.00, spowiedź od godz. 15.30.

4. Katolicka Szkoła Podstawowa i Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Św. Jadwigi Królowej w Sandomierzu ogłaszają nabór na nowy rok szkolny. Sandomierska szkoła katolicka to miejsce wyjątkowe - przeniknięte Bożym Duchem i ideałami wyznawanymi przez świętą Patronkę - Królową Jadwigę. To miejsce zarazem nowoczesne i podążające odważnie za głosem Ewangelii we współczesnym świecie. Wiedza, mądrość, tradycja, patriotyzm i wychowanie - to wartości, które szkoła zaszczepia i które proponuje młodemu pokoleniu Polaków.

5. W dniu 11 czerwca wypada uroczystość Bożego Ciała. W związku z epidemią w tym roku procesje eucharystyczne będą się odbywać w parafiach wokół świątyni parafialnej. Dlatego też serdecznie prosimy o przygotowania ołtarzy przy katedrze: 1-szy przygotuje Wyższe Seminarium Duchowne, 2-gi Caritas Diecezji Sandomierskiej, 3-ci Koćmierzów i 4-ty Andruszkowice. Msze św. w tym dniu będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30 - z procesją i 17.30. W Koćmierzowie o godz. 8.00.

6. Wszystkim parafianom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i darów Ducha Świętego.

 ==================================================================================

DEKRET
o obowiązku uczestnictwa we Mszy św.

W Najświętszej Eucharystii, która urzeczywistnia Komunię z Bogiem i jedność Ludu Bożego jest obecny sam Chrystus, nasza Pascha i Chleb Żywy (por. PO 5, KKK 1325).

Dlatego przyjmując z radością zniesienie ograniczeń sanitarnych dotyczących liczby uczestników liturgii odprawianej wewnątrz świątyni, postanawiam, że dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i dni nakazane, udzielona 12 marca br. i przedłużona 21 marca, obowiązuje jedynie do dnia 31 maja br. włącznie.

Jednocześnie udzielam dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i dni nakazane osobom: w podeszłym wieku, mającym objawy infekcji (np. podwyższona temperatura, kaszel, katar itd.), przebywającym na kwarantannie i tym, które z innych powodów są szczególnie podatne na zakażenie bądź obawiając się jego, unikają przebywania w miejscach publicznych. Dyspensa ta będzie obowiązywała do końca czerwca br.

Wierni uczestniczący w liturgii mają obowiązek przestrzegania wszystkich przepisów sanitarnych wydanych przez władze państwowe.

Księża Proboszczowie i Rektorzy kościołów dołożą wszelkich starań, aby zasady te zostały zachowane. Powinni jednocześnie zachęcić wiernych do pełnego uczestnictwa we Mszy św., organizując – z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych – adoracje oraz inne formy kultu Jezusa Eucharystycznego.

 Contrariis quibuslibet minime obstantibus.

Sandomierz, 29 maja 2020 r.

Biskup Sandomierski

Krzysztof Nitkiewicz

Kanclerz
ks. Roman Janiec

 

aktualizowano: 2020-05-31
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: