Ogłoszenia

Ogłoszenia 6 czerwca 2020 wyświetleń: 579

Uroczystość Najświętszej Trójcy - 07.06.2020

Ogłoszenia Parafialne

1. We czwartek wypada uroczystość Bożego Ciała. W związku z epidemią w tym roku procesja eucharystyczna odbędzie się na terenie parafii. Dlatego też serdecznie prosimy o przygotowania ołtarzy:1-szy przygotuje Wyższe Seminarium Duchowne, 2-gi Caritas Diecezji Sandomierskiej, 3-ci Koćmierzów i 4-ty Andruszkowice. Msze św. w tym dniu będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 17.30. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu z adoracją. Msza św. o godz. 10.30 będzie odprawiona pod przewodnictwem Ks. Bpa Krzysztofa Nitkiewicza z procesją eucharystyczną, która wyruszy z katedry ul. Mariacką na Rynek Starego Miasta i z powrotem. Zgodnie z zaleceniem sanepidu w procesji mogą uczestniczyć wyłącznie osoby zdrowe bez objawów chorób infekcyjnych, a uczestnicy procesji winni zasłaniać usta i nos maseczkami. W Koćmierzowie Msza św. o godz. 8.00.

2. Msza św. w intencji maturzystów w poniedziałek o godz. 7.00.

3. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy dziewczynki na próbę do sypania kwiatków przed uroczystością Bożego Ciała.

4. Muzeum Diecezjalne zaprasza w dniu 12 czerwca br. o godz. 17.00 na otwarcie wystawy „Nie samym chlebem…” z racji Diecezjalnego Kongresu Eucharystycznego.

W rocznicę pobytu św. Jana Pawła II w Sandomierzu zostanie odprawiona Msza św. w katedrze o godz.17.30 a następnie modlitwa przy Figurze Świętego na Placu Papieskim.

5. Z okazji zbliżającej się rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w Sandomierzu, od 10 lat jest organizowany Sandomierski Rajd Papieski. Ze względu na bezpieczeństwo uczestników i wytyczne władz sanitarnych tegoroczny rajd papieski, odbędzie się w innej formie. Nie będzie jednego peletonu, który startował z sandomierskiego Rynku i zmierzał do ustalonej mety, zapraszamy aby  rowerzyści indywidualnie odwiedzali miejsca związane z wizytą Jana Pawła II w Sandomierzu.

– Start – 13 czerwca o godzinie 9.00 – z różnych miejsc (parafie, domy rodzinne)

– Trasa – obejmuje kościoły, pomniki i place związane z papieżem Janem Pawłem II:

     a) Samborzec (kościół parafialny) [1] – miejsce urodzenia i chrztu bł. ks. Antoniego Rewery i bł. ks. Władysława Miegonia, kanonizowanych przez papieża Polaka.

      b) Wielowieś (lądowisko) [2] – miejsce lądowania Jana Pawła II – podczas wizyty w Sandomierzu.

      c) Błonia Sandomierskie [3] – miejsce papieskiej Mszy św. 12 czerwca 1999 r.

      d) Kościół św. Józefa w Sandomierzu [4], gdzie w podziemiach znajduje się ciało Teresy  Izabeli Morsztynówny, o której będąc w Sandomierzu wspomniał w kazaniu Ojciec Święty.

– Podsumowanie rajdu – Indywidualnie na dziedzińcu Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu.

- Na mecie na uczestników rajdu będzie czekał słodki poczęstunek i pamiątkowy dyplom, który jest biletem wstępu do Muzeum Diecezjalnego, w celu obejrzenia wystawy.

- Szczegóły trasy i organizacji na stronie diecezji sandomierskiej.

6. W tym tygodniu zapraszamy na spotkanie Scholę „Katedralne Perełki” - w sobotę o godz. 10.00.

7. W minionym tygodniu odszedł do Pana parafianin śp. Kazimierz Niezgoda z Rynku. Msza św. pogrzebowa w piątek o godz. 14.00. Polećmy Zmarłego miłosiernemu Bogu.

8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego.

 

aktualizowano: 2020-06-07
Wszystkich rekordów:

Parafia Katedralna pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

ul. Katedralna 1 27-600 Sandomierz tel. 603 159 062 2022 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Liturgia:

ND 7:00; 9:00: 10:30; 12:00; 17:30,
w czasie wakacji nie ma Mszy św. o godz. 12:00

czytaj więcej...

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne