Ogłoszenia

Ogłoszenia 31 grudnia 2022 wyświetleń: 426

Świętej Bożej Rodzicielki Maryi - 1 stycznia 2023

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi  –  1 stycznia 2023r.

Ogłoszenia Parafialne

1. W liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu,

2. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego. W tym dniu, zwyczajem ostatnich lat zapraszamy wszystkich na Orszak Trzech Króli ulicami naszego miasta. Nasza parafia dołączy do Orszaku, który wyruszy z parafii Matki Bożej Królowej Polski i o godz. 12.45 wyruszymy w kierunku Rynku Starego Miasta, aby pokłonić się nowonarodzonemu Jezusowi. Dlatego Mszę świętą z godziny 12.30 rozpoczniemy 15 min. wcześniej, czyli o godz. 12.15 tak, aby uczestnicy Orszaku mogli wziąć w niej udział. W uroczystość Trzech Króli otaczamy naszymi modlitwami misjonarzy i misjonarki oraz przeznaczamy zebraną tacę na wsparcie w ich trudnej i wymagającej posłudze.

3. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Z racji wizyty duszpasterskiej nie będziemy w tych dniach odwiedzać chorych.

4. Sandomierski Chór Katedralny serdecznie zaprasza na Noworoczny Koncert Kolęd, który odbędzie się dzisiaj o godz. 16.00 w bazylice katedralnej w Sandomierzu. Znajdźmy chwilę czasu, aby móc wspólnie kolędować Jezusowi.

5. Zachęcamy gorąco do czytania prasy katolickiej. Starajmy się, aby w naszych domach i rodzinach nie zabrakło dobrych wiadomości, które inspirują do bardziej świadomego przeżywania i formowania naszej wiary i wynikających z nich postaw życiowych

 

PLAN WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ 2022/2023

  SANDOMIERZ

poniedziałek, 2 stycznia – ul. Opatowska

wtorek, 3 stycznia – ul. Krakowska i św. Jadwigi

środa, 4 stycznia – ul. Sokolnickiego, Browarna, Forteczna, Tkacka, Podole, Katedralna i Krótka

czwartek, 5 stycznia – ul. Zamkowa, Żydowska, Długosza, Mariacka i Pl. Poniatowskiego

W tych dniach wizytę rozpoczynamy o godz. 15.30

sobota 7 stycznia – Rynek

W tym dniu wizytę rozpoczynamy o godz. 10.00

 

Prosimy o otwartość na wizytę kapłana i błogosławieństwo domu przez jego ręce. Podczas kolędy będziemy uaktualniać kartotekę parafialną, gdyż dane, które posiadamy w kancelarii są już nieaktualne. Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego dane te stanowią podstawę do wydawania wszelkiego rodzaju zaświadczeń, udzielania sakramentów oraz pogrzebu chrześcijańskiego.

Jak już wcześniej informowaliśmy, ofiary składane przy okazji wizyty duszpasterskiej, będą przeznaczone na pokrycie kosztów energii elektrycznej i ogrzewania katedry.

aktualizowano: 2023-01-01
Wszystkich rekordów:

Parafia Katedralna pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

ul. Katedralna 1 27-600 Sandomierz tel. 603 159 062 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Liturgia:

ND 7:00; 9:00: 10:30; 12:30; 17:30,
w czasie wakacji nie ma Mszy św. o godz. 12:30

czytaj więcej...

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne