Ogłoszenia

Ogłoszenia 30 grudnia 2023 wyświetleń: 380

Niedziela w Oktawie Bożego Narodzenia – 31 grudnia 2023 r.

Niedziela w Oktawie Bożego Narodzenia – 31 grudnia 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne

 

  1. W liturgii Kościoła wspominamy: jutro Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Msze Święte w porządku niedzielnym, we wtorek św. Bazylego Wlk. i Grzegorza z Nazjansu, w sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego zwyczajowo nazywanego Uroczystością Trzech Króli. Tego dnia ulicami naszego miasta przejdzie Orszak. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 12.30, po której wyjdziemy i dołączymy do Orszaku by na Rynku Starego Miasta oddać pokłon nowo narodzonemu Jezusowi.
  1. Przypominamy i zapraszamy w imieniu Sandomierskiego Chóru Katedralnego na Noworoczny Koncert Kolęd, który odbędzie się jutro o godz. 16.00 w bazylice katedralnej  w Sandomierzu.
  2. Zachęcamy gorąco do czytania prasy katolickiej. Starajmy się, aby w naszych domach i rodzinach nie zabrakło dobrych wiadomości, które inspirują do bardziej świadomego przeżywania i formowania naszej wiary i wynikających z nich postaw życiowych.
  3. Parafia Św. Józefa w Sandomierzu zaprasza na koncert kolęd z gościnnym udziałem Alicji Tracz – finalistki Eurowizji Junior w dniu 5 stycznia o godz. 19.00.
  4. W tym tygodniu kontynuujemy wizytę duszpasterską, potocznie zwaną kolędą. Plan wizyty umieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej parafii. W tym tygodniu kolędę będziemy rozpoczynali codziennie o godz. 15.00

 

PLAN WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ

  

Wtorek – 2 stycznia

ul. Salve Regina (od góry)

ul. Partyzantów (od p. Chary)

ul. Kręta (od ul. Krakowskiej)

 Środa – 3 stycznia

ul. Opatowska

 Czwartek – 4 stycznia

ul. Krakowska (od Strochcic, po obu stronach)

ul. Sokolnickiego

 Piątek – 5 stycznia

ul. Browarna, Katedralna, Krótka

ul. Długosza

 

Prosimy o otwartość na wizytę kapłana i błogosławieństwo domu przez jego ręce. Zebrane i zaktualizowane dane z kartoteki parafialnej, zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego, stanowią podstawę do wydawania wszelkiego rodzaju zaświadczeń, udzielania sakramentów oraz pogrzebu chrześcijańskiego.

Ofiary składane przy okazji wizyty duszpasterskiej, będą przeznaczone na pokrycie kosztów energii elektrycznej i ogrzewania katedry.

aktualizowano: 2023-12-31
Wszystkich rekordów:

Parafia Katedralna pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

ul. Katedralna 1 27-600 Sandomierz tel. 603 159 062 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Liturgia:

ND 7:00; 9:00: 10:30; 12:30; 17:30,
w czasie wakacji nie ma Mszy św. o godz. 12:30

czytaj więcej...

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne