Ogłoszenia

Ogłoszenia 11 kwietnia 2020 wyświetleń: 473

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 12.04.2020 r.

Ogłoszenia Parafialne

1. Przeżywamy dziś, największą w ciągu roku Uroczystość - Zmartwychwstania Pańskiego. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się Oktawa Wielkanocy. W piątek - z racji Oktawy - nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. W związku z trwającymi nadal ograniczeniami, dotyczącymi zgromadzeń w świątyni do 5 osób, zachęcamy do uczestniczenia w Mszach św. w rodzinach poprzez duchową łączność ze wspólnotą Kościoła. W tym celu możemy korzystać z środków społecznego przekazu (telewizja, radio, internet). W sposób szczególny zachęcamy do korzystania z transmisji internetowych prowadzonych na stronie diecezji sandomierskiej. Zachęcamy także do obserwowania naszej strony parafialnej pod adresem www.sandomierz.eparafia.pl.

3. Jutro drugi dzień świąt Wielkanocy. Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę. Msza św. o godz. 9.00 będzie transmitowana na żywo przez stronę diecezji sandomierskiej.

4. Na Msze św. w niedziele i dni powszednie zapraszamy tylko tych, którzy mają zamówioną intencję Mszy św.

5. Osoby, które chcą skorzystać ze spowiedzi wielkanocnej czy komunii św. prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny w celu indywidualnego umówienia się w katedrze. Telefony podane są na stronie internetowej parafii i w gablotach.

6. Od poniedziałku, 23 marca od godziny 9.00, na stronie naszej diecezji oraz na kanale   YouTube  ukazują się dwie propozycje katechez w następującym porządku:

    -  w poniedziałki i środy: dla młodzieży szkół średnich,

     - we wtorki i piątki: dla dzieci starszych i młodzieży ze szkół podstawowych (klasy V‑VIII)

     - w czwartki i soboty: dla dzieci młodszych (przedszkole – IV klasa)

7. Za tydzień II Niedziela Wielkanocy, czyli Miłosierdzia Bożego.

===================================================================

8. Wspólnocie parafialnej. w tych trudnych dniach epidemii koronawirusa, życzymy wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego. Niech obdarza Was potrzebnymi łaskami, napełnia nadzieją, zachowa w zdrowiu, dodaje sił i prowadzi przez życie, aż do spotkania z Nim w chwale nieba.

aktualizowano: 2020-04-11
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: