Ogłoszenia

Ogłoszenia 9 kwietnia 2022 wyświetleń: 633

Niedziela Palmowa – 10 kwietnia 2022 r.

 Niedziela Palmowa – 10 kwietnia 2022 r.

Ogłoszenia Parafialne

1. Dzisiaj podczas każdej Mszy Świętej odbywa się obrzęd poświęcenia palm. Uroczystość centralna Niedzieli Palmowej rozpocznie się o godz. 10.00 na Rynku Starego Miasta, a następnie procesja do katedry i Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza.

2. Przypominamy, że jutro, tj. w poniedziałek 11 kwietnia, w naszej parafii odbędzie się ostatnia spowiedź przedświąteczna dekanatu sandomierskiego. Zapraszamy do skorzystania z dyspozycyjności kapłanów i przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania. Spowiedź rozpoczniemy w Bazylice katedralnej o godz. 15.30 i pozostaniemy w konfesjonałach do godz. 17.15. Następnie, podczas Mszy Świętej o godz. 17.30 kapłani będą mieć spotkanie na plebanii, a bezpośrednio po Mszy Świętej, wznowimy spowiedź dla tych, którzy nie zdążyli wyspowiadać się przed Liturgią mszalną. W Koćmierzowie spowiedź o godz. 16.00.

Jednocześnie przypominamy, że w dni powszednie jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w kościele Św. Ducha w godzinach: 10.00-12.00 i 16.00-17.30.  Warunkiem uzyskania ważnego rozgrzeszenia jest: wyznanie grzechów poprzedzone rachunkiem sumienia, żal za popełnione grzechy oraz postanowienie poprawy poparte decyzjami mającymi uniknięcie kolejnych okazji do upadku w grzechy.

3. W Wielkim Tygodniu oraz w oktawie Zmartwychwstania Pańskiego kancelaria parafialna będzie nieczynna. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny.

4. W Wielki Wtorek, tj. 12 kwietnia, odwiedzimy chorych, pozostających w domach. Przypominamy, że należy zadbać o godne przyjęcie Komunii świętej. W miarę możliwości przygotowujemy biały obrus, stawiamy Krzyż, zapalamy świecę. Pomóżmy też przygotować się chorym do spowiedzi świętej, zachęcając do zrobienia rachunku sumienia.

5. Dzisiaj jeszcze Gorzkie Żale z nauką pasyjną o godz. 16.30 a następnie Msza Święta.

6. Dzisiejszą Mszą Świętą wchodzimy w Wielki Tydzień męki i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Porządek nabożeństw wielkotygodniowych, którym przewodniczyć będzie Pasterz Diecezji Bp Krzysztof Nitkiewicz oraz Bp Senior, jest następujący:

Wielki Czwartek, 14 kwietnia, Msza Krzyżma o godz. 10.00 – zapraszamy na tę wyjątkową liturgię wszystkich, a szczególnie młodzież i dzieci. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 17.30, a następnie adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy, na którą zapraszamy wszystkie wspólnoty parafialne. Modlitwy o godz. 19.00 poprowadzi Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Trwać na czuwaniu będziemy do godz. 21.00.

Wielki Piątek, 15 kwietnia, Droga Krzyżowa o godz. 16.45, a następnie Liturgia Męki Pańskiej o godz. 17.30. Nadal istnieje duże ryzyko epidemiczne, dlatego oddamy cześć Krzyżowi świętemu poprzez przyklęknięcie i głęboki skłon. Adorację Pana Jezusa w Grobie o godz. 19.00 poprowadzi młodzież i dzieci naszej parafii. Czuwać będziemy do godz. 22.00

Wielka Sobota, 16 kwietnia, w godz. 9.30–13.00, co pół godziny, będziemy błogosławili pokarmy na stół wielkanocny. W Koćmierzowie i Strochcicach (na Królówce obok Państwa Mendali) błogosławieństwo pokarmów o godz. 10.00. Liturgia Wigilii Paschalnej pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Nitkiewicza o godz. 19.00.

Msza Święta rezurekcyjna z procesją wokół kościoła w niedzielę o godz. 6.00

Szczegółowy plan Triduum Paschalnego, z rozpiską adoracji dla poszczególnych miejscowości parafii, znajduje się przy wyjściu z katedry.

7. Na spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8. wraz z rodzicami zapraszamy dzisiaj, na godz. 18.15 do katedry.

8. Zapraszamy na Mszę świętą w intencji kobiet w Wielki Wtorek o godz. 19.00 w kościele św. Józefa w Sandomierzu.

9. Przy wyjściu z katedry są do nabycia ostatnie baranki wielkanocne.

aktualizowano: 2022-04-14
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: