Ogłoszenia

Ogłoszenia 11 czerwca 2022 wyświetleń: 272

Niedziela Najświętszej Trójcy – 12 czerwca 2022 r.

Niedziela Najświętszej Trójcy – 12 czerwca 2022 r.

Ogłoszenia Parafialne

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Antoniego z Padwy, we wtorek bł. Michała Kozala, w piątek św. Brata Alberta Chmielowskiego.

2. W najbliższy czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzić Uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy Świętych w katedrze: o godz. 7.00, 9.00 i 17.30. Procesja eucharystyczna rozpocznie się Mszą Świętą w kościele Podwyższenia Krzyża o godz. 9.30 pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza. Procesja przejdzie ulicą Mickiewicza i zakończy się przed Seminarium Duchownym. Zapraszamy dzieci w białych strojach do sypania kwiatów. Zapraszamy wszystkich, do udziału w procesji.

3. W Boże Ciało Msza Święta w kaplicy w Koćmierzowie o godz. 8.00.

4. W oktawie Bożego Ciała zapraszamy na procesje eucharystyczne wokół bazylki katedralnej po każdej Mszy Świętej wieczornej. Zapraszamy Bractwo eucharystyczne, dzieci do sypania kwiatów oraz wszystkich do uwielbienia Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie.

5. 13 czerwca przypada rocznica nominacji Bpa Krzysztofa Nitkiewicza na biskupa sandomierskiego, natomiast 19 czerwca – rocznica święceń kapłańskich Biskupa Ordynariusza. Zapraszamy do modlitwy w intencji Pasterza naszej diecezji.

6. W przyszłą niedzielę, Bp Krzysztof Nitkiewicz udzieli święceń kapłańskich 9 diakonom naszej diecezji. Uroczysta Msza Święta sprawowana będzie w bazylice katedralnej o godz. 10.30. Z tej racji nie będzie Mszy Świętej o godzinie 12.00.

7. Ministrantów i kandydatów na ministrantów zapraszamy na spotkanie we wtorek na godz. 16.00 w Koćmierzowie.

8. We wtorek o godz. 18.00 spotkanie dla kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klasy 6.

9. Zachęcamy gorąco do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz „Mały Gość Niedzielny”. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. rozmowę z prof. Josephem Wilerem z USA o wartościach chrześcijańskich, których należy bronić w Unii Europejskiej, oraz rozmowę z ks. Sławomirem Oderem o perspektywach wyniesienia na ołtarze Edmunda Wojtyły, brata Jana Pawła II. Na Boże Ciało proponujemy także zakup „Gościa Extra”, poświęcony w całości o cudzie Eucharystii.

10. W najbliższym czasie związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Damian Wożakowski kawaler z Rzeszowa i Adrianna Gołębiowska panna z Sandomierza – zapowiedź II; Karol Chmiel kawaler z Sandomierza i Natalia Słowik panna z Wrocławia – zapowiedź II. Narzeczonych polecamy waszym modlitwom, a w przypadku jakichkolwiek informacji o przeszkodach prosimy o kontakt z kancelarią parafialną.

11. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli.

utworzono : 2022-06-11
Wszystkich rekordów:

Parafia Katedralna pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

ul. Katedralna 1 27-600 Sandomierz tel. 603 159 062 2022 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Liturgia:

ND 7:00; 9:00: 10:30; 12:00; 17:30,
w czasie wakacji nie ma Mszy św. o godz. 12:00

czytaj więcej...

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne