Ogłoszenia

Ogłoszenia 30 stycznia 2022 wyświetleń: 238

IV Niedziela zwykła – 30 stycznia 2022 r.

IV Niedziela zwykła – 30 stycznia 2022 r.

Ogłoszenia Parafialne

1. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu: w poniedziałek św. Jana Bosko; w środę Święto Ofiarowania Pańskiego; we czwartek św. Błażeja; w sobotę św. Agatę.

2. W środę Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane potocznie Świętem Matki Bożej Gromnicznej, prosimy o przyniesienie świec do poświęcenia. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego – pamiętamy o osobach, które swoje życie poświęciły na służbę Panu Bogu i bliźniemu poprzez konsekrację zakonną. Taca w tym dniu przeznaczona będzie dla Wspólnoty Sióstr Klarysek w Sandomierzu.

3. We czwartek wspomnienie św. Błażeja patrona chorych na gardło. W tym dniu po Mszy Świętej o godz. 17.30 pobłogosławimy świece i wiernych z prośbą o opiekę św. Błażeja.

4. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W piątek odwiedzamy chorych: Strochcice i Andruszkowice od godz. 9.00, natomiast Rynek Starego Miasta i Koćmierzów od godz. 15.00. W Koćmierzowie Msza Święta o godz. 16.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00 w Bazylice. Po Mszy Świętej w pierwszą sobotę lutego nabożeństwo przebłagalne.

5. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej w następną niedzielę 6 lutego podczas Mszy Świętej o godz. 12 otrzymają swoje pierwsze książeczki do nabożeństwa. Po Mszy Świętej odbędzie się także spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.

6. Ministrantów zapraszamy na spotkanie formacyjne w czwartek na godz. 18.00 do salki parafialnej.

7. Zachęcamy gorąco do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są tygodniki Gość Niedzielny, w którym przeczytamy m.in. o znaczeniu zakonów kontemplacyjnych i tygodnik Niedziela, gdzie znajdziemy artykuł o młodzieży odchodzącej z Kościoła oraz pozostała prasa katolicka wystawiona na stoliku przy kropielnicy.

8. Sanktuarium Matki Bożej w Sulisławicach zaprasza wszystkich sadowników i ogrodników na pielgrzymkę dziękczynno-błagalną z okazji wspomnienia świętej Doroty – Patronki Sadowników i Ogrodników. Plan spotkania będzie wywieszony w gablocie parafialnej. Także i my, w najbliższą niedzielę, w Bazylice po każdej Mszy Świętej będziemy prosić o Boże błogosławieństwo dla sadowników i ogrodników. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

9. W trzecią niedzielę stycznia na tacę inwestycyjną zebraliśmy 2368,70 zł (Koćmierzów 281 zł). Natomiast z tytułu wizyty kolędowej na potrzeby ogrzewania bazyliki zebraliśmy 10 450 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. Wszystkim życzymy radośnie i rodzinnie przeżytej niedzieli.

aktualizowano: 2022-01-30
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: