Ogłoszenia

Ogłoszenia 27 stycznia 2023 wyświetleń: 266

IV Niedziela zwykła – 29 stycznia 2023 r.

IV Niedziela zwykła – 29 stycznia 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne

1. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu: we wtorek św. Jana Bosko, w czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego, w piątek św. Błażeja.

2. W czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego zwane potocznie Świętem Matki Bożej Gromnicznej. W związku z tym świętem w zakrystii można nabyć świece z wizerunkiem Matki Bożej Brzemiennej, z których dochód przeznaczony będzie na renowację katedry. Symbolika zapalanej świecy wskazuje na Maryję jako Tę, która niesie Chrystusa - Światłość świata. W myśl tradycji płomień świecy ma chronić podczas burzy czy przed różnego rodzaju kataklizmami, jednak - co istotne - nie jako forma talizmanu, ale znak zawierzenia siebie i swojego życia Panu Bogu!

3. Dzień 2 lutego to także Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętamy o osobach, które swoje życie poświęciły na służbę Panu Bogu i bliźniemu poprzez konsekrację zakonną. Taca w tym dniu przeznaczona będzie dla Wspólnoty Sióstr Klarysek w Sandomierzu.

4. W środę zapraszamy do kaplicy w Koćmierzowie na modlitwy w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli. Nowenna rozpocznie się o godz. 18.30.

5. W piątek, w liturgiczne wspomnienie św. Błażeja wierni podczas Mszy Świętej wieczornej otrzymają specjalne błogosławieństwo połączone z dotknięciem gardeł poświęconymi świecami.

6. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W piątek odwiedzimy chorych: Strochcice i Andruszkowice od godz. 9.00 natomiast Rynek Starego Miasta i Koćmierzów od godz. 15.00. W kaplicy w Koćmierzowie spowiedź od godz. 15.30, następnie Msza Święta o godz. 16.00 i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Spowiedź pierwszopiątkowa w katedrze od godz. 17.00. Po Mszy Świętej w pierwszą sobotę lutego nabożeństwo przebłagalne z modlitwą różańcową.

7. Sanktuarium Matki Bożej w Sulisławicach zaprasza wszystkich sadowników i ogrodników na pielgrzymkę dziękczynno-błagalną z okazji wspomnienia świętej Doroty – Patronki Sadowników i Ogrodników. Główna Msza Święta w intencji sadowników i ogrodników odbędzie się w niedzielę, 5 lutego o godzinie 12.30. Również my, w najbliższą niedzielę, po każdej Mszy Świętej będziemy prosić o Boże błogosławieństwo dla sadowników i ogrodników. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Świętej Lipki i Gietrzwałdu na spotkanie z Matką Bożą, która z tamtych niezwykłych miejsc, przekazuje potrzebującym i wiernym swoje łaski i pomoc. Gietrzwałd jest jedynym w Polsce miejscem uznanych przez Kościół objawień Matki Bożej. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 3-4 marca. Szczegóły wyjazdu na plakatach umieszczonych
w gablocie i w zakrystii.

9. Zachęcamy gorąco do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są tygodniki Gość Niedzielny, w którym przeczytamy m.in. o ogromie łaski, płynącej ze spowiedzi. Do najnowszego numeru Gościa Niedzielnego i Niedzieli dołączony jest także dodatek specjalny, będący odpowiedzią na zarzuty, formułowane pod adresem św. Jana Pawła II, jakoby niewłaściwie reagował na nadużycia seksualne w Kościele.

10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na najbliższy tydzień.

aktualizowano: 2023-01-28
Wszystkich rekordów:

Parafia Katedralna pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

ul. Katedralna 1 27-600 Sandomierz tel. 603 159 062 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Liturgia:

ND 7:00; 9:00: 10:30; 12:30; 17:30,
w czasie wakacji nie ma Mszy św. o godz. 12:30

czytaj więcej...

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne