Ogłoszenia

Ogłoszenia 27 stycznia 2024 wyświetleń: 144

IV Niedziela Zwykła – 28 stycznia 2024 r.

IV Niedziela Zwykła – 28 stycznia 2024 r.

Ogłoszenia Parafialne

 

  1. W liturgii, w tym tygodniu wspominamy: w środę Św. Jana Bosko.  W piątek Święto Ofiarowania Pańskiego zwane potocznie Świętem Matki Bożej Gromnicznej – Msze święte w bazylice o godz. 7.00 i 17.30, w Koćmierzowie o godz. 16.00. W związku z tym świętem od dzisiaj w zakrystii można nabyć świece z wizerunkiem Matki Bożej Brzemiennej, z których dochód przeznaczony będzie na renowację katedry. Symbolika zapalanej świecy wskazuje na Maryję jako Tę, która niesie Chrystusa - Światłość świata. W myśl tradycji płomień świecy ma chronić podczas burzy czy przed różnego rodzaju kataklizmami, jednak - co istotne - nie jako forma talizmanu, ale znak zawierzenia siebie i swojego życia Panu Bogu!
  2. Dzień 2 lutego to także Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętamy o osobach, które swoje życie poświęciły na służbę Panu Bogu i bliźniemu poprzez konsekrację zakonną. Taca w tym dniu przeznaczona będzie dla Wspólnoty Sióstr Klarysek w Sandomierzu.
  3. W sobotę, w liturgiczne wspomnienie św. Błażeja wierni podczas Mszy Świętej wieczornej otrzymają specjalne błogosławieństwo połączone z dotknięciem gardeł poświęconymi świecami. Po Mszy Świętej zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa w bazylice o godz. 17.00 a w Koćmierzowie o 15.30. Z przyczyn zdrowotnych kapłanów zmuszeni jesteśmy przełożyć odwiedziny chorych na następny tydzień. O szczegółach poinformujemy w następną niedzielę.
  5. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami zapraszamy w najbliższą niedzielę, 4 lutego, na Mszę św. o godzinie 12.30, na której dzieci otrzymają modlitewniki. Po Mszy krótkie spotkanie formacyjne.
  6. Modlitwy za Ojczyznę za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli – Koćmierzów, środa godz. 18.30
  7. Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Sandomierzu organizuje pielgrzymkę autokarową do Włoch w dniach 22-29 czerwca. Szczegóły tego wydarzenia w gablocie parafialnej.
  8. Przypominamy o pomocy żywnościowej organizowanej przez Caritas Diecezji Sandomierskiej wraz z Oddziałem działającym w naszej parafii. Zachęcamy do zgłaszania osób będących w trudnej sytuacji życiowej.
  9. Jeszcze raz wyrażamy naszą wdzięczność wszystkim rodzinom za dar modlitewnych spotkań w czasie kolędy oraz za złożone ofiary na potrzeby parafii. Na koszty związane z ogrzewaniem i oświetleniem katedry zebraliśmy przy okazji wizyty duszpasterskiej Kwotę 17 160 zł. Natomiast w trzecią niedzielę stycznia na tacę inwestycyjną zebraliśmy 2 177 zł (w tym w Koćmierzowie 262,40 zł). Za złożone ofiary i wyrażoną troskę o świątynię i parafię z serca dziękujemy.
  10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.
aktualizowano: 2024-02-05
Wszystkich rekordów:

Parafia Katedralna pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

ul. Katedralna 1 27-600 Sandomierz tel. 603 159 062 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Liturgia:

ND 7:00; 9:00: 10:30; 12:30; 17:30,
w czasie wakacji nie ma Mszy św. o godz. 12:30

czytaj więcej...

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne