Ogłoszenia

Ogłoszenia 21 marca 2020 wyświetleń: 541

IV Niedziela Wielkiego Postu – 22 marca 2020 r.

 1. W liturgii, w tym tygodniu przypada w środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to jednocześnie Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. O godz. 17.30 Msza św. w intencji świętości życia.
   
 2. W związku z nadzwyczajną sytuacją związaną z epidemią koronawirusa przypominamy o konieczności przestrzegania przepisów sanitarno-epidemiologicznych i zaleceń kompetentnych władz państwowych i kościelnych. Z powodu zakazu zgromadzeń w świątyni powyżej 50 osób, zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach wielkopostnych (Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale) w rodzinach poprzez duchową łączność ze wspólnotą Kościoła. W tym celu możemy korzystać z środków społecznego przekazu (telewizja, radio, internet). W sposób szczególny zachęcamy do korzystania z transmisji internetowych prowadzonych na stronie diecezji sandomierskiej.
   
 3. Epidemia koronawirusa wymusza na nas stosowanie aktualnych przepisów i zaleceń, które ulegają ciągłej zmianie. W związku z tym zachęcamy do obserwowania naszej strony parafialnej pod adresem www.sandomierz.eparafia.pl, gdzie zamieszczamy nowe regulacje.
   
 4. Zakres dyspensy udzielonej przez Biskupa Sandomierskiego 12 marca br. od obowiązku uczestnictwa w Mszy św. niedzielnej oraz w święta nakazane został poszerzony do odwołania, dla wszystkich wiernych Diecezji Sandomierskiej oraz przebywających na jej obszarze.
   
 5. Szczegóły dotyczące możliwości skorzystania ze spowiedzi wielkanocnej zostaną podane w najbliższą niedzielę, 29 marca.
   
 6. Od poniedziałku, 23 marca od godziny 9.00, na stronie naszej diecezji oraz na kanale YouTube  ukazywać się będą regularnie dwie propozycje katechez w następującym porządku:
 • w poniedziałki i środy: dla młodzieży szkół średnich,
 • we wtorki i piątki: dla dzieci starszych i młodzieży ze szkół podstawowych (klasy V-VIII)
 • w czwartki i soboty: dla dzieci młodszych (przedszkole – IV klasa)
aktualizowano: 2020-03-21
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: