Ogłoszenia

Ogłoszenia 8 maja 2022 wyświetleń: 279

IV Niedziela Wielkanocna – 8 maja 2022 r.

IV Niedziela Wielkanocna – 8 maja 2022 r.

Ogłoszenia Parafialne

1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Wojciecha, który będzie nas wspomagał w posłudze duszpasterskiej i życzymy mu wiele radości i satysfakcji z pełnienia posługi wśród nas.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek uroczystość Św. Stanisława bpa głównego patrona Polski i naszej diecezji; w sobotę Świętego Macieja Ap.

3. Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 dzieci z klas trzecich naszej parafii przyjmą po raz pierwszy Komunię Świętą. Zachęcamy do modlitwy za dzieci i ich rodziny.

4. W przyszłą niedzielę, 15 maja, o godz. 12.00 dzieci z klas czwartych przeżywać będą rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. W związku z tym zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na próbę w piątek po Mszy Świętej wieczornej.  

5. Przez cały miesiąc trwają nabożeństwa majowe. W bazylice katedralnej oddajemy cześć NMP codziennie po Mszy Świętej wieczornej.
W Koćmierzowie w niedziele przed Mszą Świętą, a w pozostałe dni o godz. 19.00. Zapraszamy do licznego uczestniczenia w tym tradycyjnym, polskim nabożeństwie.

6. Duszpasterstwo kobiet diecezji sandomierskiej zaprasza na Mszę Świętą i konferencję w sobotę 10 maja o godz. 19.00 w kościele Św. Józefa w Sandomierzu. 

7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Instytut Teologiczny w Sandomierzu.

8. Od przyszłej soboty Msze Święte wieczorne będziemy odprawiać według formularza niedzielnego. Zapraszamy szczególnie osoby, które z różnych względów nie będą mogły uczestniczyć w Mszach Świętych sprawowanych w niedzielę. Przypominamy, że zgodnie z tradycją Kościoła, Msza Święta sprawowana po wieczornych nieszporach dnia poprzedzającego niedzielę i uroczystości jest już uważana za Mszę świętą z uroczystości. Jest to z naszej strony wyjście naprzeciw osobom pracującym w niedziele i święta nakazane, tak by nie były zmuszone do rezygnacji z tego obowiązku wynikającego z naszej wiary.

9. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy dobrej i spokojnej niedzieli.

aktualizowano: 2022-05-09
Wszystkich rekordów:

Parafia Katedralna pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

ul. Katedralna 1 27-600 Sandomierz tel. 603 159 062 2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Liturgia:

ND 7:00; 9:00: 10:30; 12:30; 17:30,
w czasie wakacji nie ma Mszy św. o godz. 12:30

czytaj więcej...

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne