Ogłoszenia

Ogłoszenia 19 grudnia 2021 wyświetleń: 408

IV Niedziela Adwentu – 19 grudnia 2021 r.

IV Niedziela Adwentu – 19 grudnia 2021 r.

Ogłoszenia Parafialne

1. Jutro, w poniedziałek, spowiedź adwentowa w naszej parafii. Zapraszamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania w godzinach: 10.00 – 12.00 oraz 16.00 – 18.30; podczas Mszy Świętej o godz. 17.30 będzie przerwa w spowiedzi.

2. Zbliżają się Święta Narodzenia Pańskiego dlatego zadbajmy o to, by także nasi krewni i sąsiedzi, którzy ze względu na wiek lub sytuację zdrowotną pozostają w domach, mieli możliwość spotkania się Chrystusem Miłosiernym w Sakramencie Pokuty i przyjąć Komunię Świętą. Chorych będziemy odwiedzać w Andruszkowicach i Strochcicach w środę od godz. 9.00; w Sandomierzu i Koćmierzowie we czwartek od godz. 15.00. Prosimy o zainteresowanie się i pomoc w zgłoszeniu osób mieszkających w sąsiedztwie. Lista chorych jest spisywana w zakrystii. 

3. Ministrantów zapraszamy w środę, na godz. 18.00 do salki parafialnej.

4. Kandydatów do bierzmowania z klas 8 zapraszamy dzisiaj: dziewczęta o 16.30, chłopaków o 18.15.

5. W Wigilijny wieczór zapraszamy na czuwanie poprzedzające Pasterkę na godz. 23.40 i Mszę Świętą o północy.

6. W dniu Bożego Narodzenia nie będzie Mszy Świętej o godz. 7.00

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze "Gościa Niedzielnego" przeczytamy m.in. artykuł o zawierzeniu Panu Jezusowi przez ręce Maryi, które miało miejsce w naszej parafii 8 grudnia. Ponadto w "Gościu Niedzielnym" znajduje się płyta z kolędami w wykonaniu polskich karmelitanek z Islandii. W „Niedzieli” natomiast artykuł o wizycie biskupa ordynariusza w Racławicach w ramach wspomnienia św. Mikołaja. Od tej niedzieli jest możliwość kupna "Małego Gościa Niedzielnego" dla dzieci, do którego dołączona jest płyta z kolędami Arki Noego.

8. W niedzielę 5 grudnia, młodzież ze szkoły katolickiej w Sandomierzu, podczas akcji zbiórki funduszy dla chorej Igi zebrała w parafii Katedralnej oraz parafii św. Pawła w Sandomierzu łącznie kwotę 2 752,20zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać!

9. Dzisiejsza taca, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, przeznaczona jest na cele remontowo-inwestycyjne parafii.

10. Wspólnota Gaudete zaprasza na rekolekcje poświęcone św. Józefowi. Nauki w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 19.00 w kościele Świętego Ducha.

PLAN WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ 2021/2022

W związku z trwającą pandemią – biorąc pod uwagę liczne głosy parafian, wyrażających nadzieję na odwiedziny kapłanów w domach w okresie świąt Bożego Narodzenia – wizyta kolędowa w tym roku odbędzie się w zmienionej formie. Jako duszpasterze parafii katedralnej chętnie odpowiemy na Wasze zaproszenie, aby udzielić Bożego błogosławieństwa w ramach wizyty kolędowej. Zaproszenie na wizytę duszpasterską będzie można napisać na kartkach znajdujących się na stoliku między bocznym wejściem do Katedry a kropielnicą i wrzucić do znajdującej się tam skrzynki lub zapisać się w zakrystii. Prosimy napisać imię i nazwisko Gospodarza, adres, numer telefonu oraz ewentualne wskazówki jak do Was trafić. 

Wizytę duszpasterską przeprowadzimy w następujących dniach:

29.12 – Koćmierzów

30.12 – Zawisełcze, Andruszkowice, Strochcice, Kobierniki

3.01 – ulice: Krakowska, św. Jadwigi Królowej, Salve Regina, Kręta, Partyzantów

4.01 – ulice: Zamkowa, Żydowska, Opatowska, Pl. Zamkowy, Pl. Poniatowskiego

5.01 – ulice: Sokolnickiego, Browarna, Forteczna, Tkacka, Podole,

7.01 – ulice: Katedralna, Mariacka, Długosza, Krótka, Rynek Starego Miasta

8.01 – osoby, które pragną przyjąć kapłana, ale nie mogły tego uczynić w wyznaczonym terminie

Jak to miało miejsce w roku ubiegłym – wszystkich którzy z różnych powodów nie wystosowali zaproszenia na wizytę kolędową oraz tych, którzy nas przyjęli – zapraszamy na Msze Święte sprawowane w bazylice katedralnej z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Waszych rodzin na rok 2022. Podczas Eucharystii pobłogosławimy i przekażemy Wam wodę święconą wraz ze specjalną modlitwą błogosławieństwa, którą po powrocie do swoich domów odmówi głowa rodziny.

Msze Święte z błogosławieństwem kolędowym odprawimy o godz. 17.30 w następujących terminach:

10.01 – dla mieszkańców Koćmierzowa

11.01 – dla mieszkańców: Zawisełcza, Andruszkowic, Strochcic, Kobiernik

12.01 – dla mieszkańców ulic: Krakowskiej, św. Jadwigi Królowej, Salve Regina, Krętej, Partyzantów

13.01 – dla mieszkańców ulic: Zamkowej, Żydowskiej, Opatowskiej, Pl. Zamkowego, Pl. Poniatowskiego

14.01 – dla mieszkańców ulic: Sokolnickiego, Browarnej, Fortecznej, Tkackiej, Podole, Krótkiej

15.01 – dla mieszkańców ulic: Katedralnej, Mariackiej, Długosza, Rynku Starego Miasta

aktualizowano: 2021-12-19
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: